כוורת העולם הערבי

למעלה מ-500 אנשי אבטחה משרתים את המבקרים של המסגד הגדול במהלך הרמדאן

דיווח בעיתון הסעודי

מכ”ה – הנשיאות הכללית לענייני שני המסגדים הקדושים, המיוצגת על ידי הסוכנות לאבטחה, בטיחות, עימות במצבי חירום וסיכונים סיפקה יותר מ-500 אנשי אבטחה לשרת את המבקרים במסגד הגדול במהלך חודש הרמדאן הקדוש.

זה בא על מנת לשמר ולהגן על הכניסות הראשיות, לעקוב אחר הסדרת ההמונים ולנהל אותה.

בנוסף, אנשי האבטחה נמצאים שם כדי להבטיח את מוכנות אמצעי הבטיחות בתוך המסגד הגדול, ולהכין את כל המסדרונות המובילים לתואף.

הנשיאות מעוניינת לקבל את עולי הרגל עם הגעתם ולספק את השירותים הדרושים להם, החל מהכניסות והחצרות של המסגד הגדול ועד יציאתם.

תת-המזכיר של הנשיא הכללי לענייני אבטחה, בטיחות, עימות במצבי חירום וסיכונים, פאיז אל-הרתי, אמר כי הסוכנות מבצעת מספר משימות באמצעות קדרים לאומיים מוסמכים ומאומנים.

הסוכנות גם עוקבת אחר התקדמות פעולות האבטחה והבטיחות, הגנה על אנשים ובודקת את מערכות השירות הציבורי.

הקדרים מבצעים איתור מוקדם של כל הסיכונים, ומבטיחים את יעילות מערכות הכיבוי, ועוקבים אחר התחזוקה התקופתית שלהן, לצד אמצעי ההתרעה במסגד הגדול, בנוסף ליישום תכנית תנודות מזג האוויר.

הקדרים מבטיחים את בטיחותם של נתיבי הולכי הרגל, וכן מסירים את כל המכשולים המונעים את תנועת עולי הרגל במהלך ביצוע הטקסים שלהם.

ראוי להזכיר כי ישנם יותר מ-15 משקיפים ביטחוניים הדוברים שפות שונות כדי לשרת את המבקרים במסגד הגדול בצורה הטובה ביותר, אישר אל-חרתי.

הוא ציין כי בין השפות שהם מדברים ניתן למנות את השפה הסינית, סינהלית (סרילנקית), אורדו, האוסה, פרסית, אנגלית וטורקית.

על המשתף

beeBuzz

0 0 הצבעות
דירוג מאמר
הירשם
להודיע על
0 הערות
משובים מוטבעים
צפה בכל התגובות