כוורת עולמית

סין מסיימת את משחקי המלחמה בטייוואן שמטרתם “לסגור” את האי

סין הכריזה כי “השלימה בהצלחה” שלושה ימים של משחקי מלחמה סביב טייוואן ביום שני, ובכך סיכמה מפגן כוח שבמסגרתו היא דימתה תקיפות ממוקדות ותרגל מצור על האי שבשליטת עצמה. התרגילים של בייג’ינג היו תגובה לפגישתה של נשיאת טייוואן צאי אינג-וון עם יו”ר בית הנבחרים האמריקני קווין מקארתי בשבוע שעבר, מפגש שהיא הזהירה כי יגרור צעדי נגד חריפים. לאחר שלושה ימים של תרגילים, הצבא הסיני אמר כי הוא “השלים בהצלחה” משימות הקשורות לתרגילי “החרב המשותפת” שלו.

התרגיל “בחן באופן מקיף את יכולת הלחימה המשותפת המשולבת של זרועות צבאיות מרובות בתנאי לחימה בפועל”, אמר הפיקוד המזרחי של צבא השחרור העממי (PLA) בהצהרה. בהצהרה נאמר כי הכוחות “מוכנים לקרב ויכולים להילחם בכל עת, וימחצו בנחישות כל צורה של בדלנות ‘עצמאות טייוואן’ וניסיונות התערבות זרה”. במשחקי המלחמה דימו בייג’ינג תקיפות ממוקדות על טייוואן וכיתור האי, כולל “אטימתו”, ודיווח בתקשורת הממלכתית אמר כי עשרות מטוסים תרגלו “מצור אווירי”.

אחת משתי נושאות המטוסים של סין – שאנדונג – “השתתפה גם היא בתרגיל היום”, אמר הצבא.

ארצות הברית, שקראה שוב ושוב לסין להפגין איפוק, שלחה ביום שני את משחתת הטילים המונחים USS Milius דרך חלקים שנויים במחלוקת בים סין הדרומי. “מבצע חופש השיט הזה שמר על הזכויות, החירויות והשימושים החוקיים בים”, נמסר בהודעת הצי האמריקני. הוא הוסיף כי הספינה עברה ליד איי ספרטלי – ארכיפלג שסין טוענת לבעלות עליו, טייוואן, הפיליפינים, וייטנאם, מלזיה וברוניי. זה בערך 1,300 ק”מ (800 מייל) מטייוואן. הצבת הספינה “מיליוס” גררה מיד גינוי מצד סין, שאמרה כי הספינה “פלשה באופן בלתי חוקי” למים הטריטוריאליים שלה.

על המשתף

גיא כהן

0 0 הצבעות
דירוג מאמר
הירשם
להודיע על
1 תגובה
הוותיק ביותר
החדש ביותר תגובה נבחרת
משובים מוטבעים
צפה בכל התגובות
אביחי שובלי

יאללה מלחמה