כוורת העולם הערבי

ערב הסעודית מציעה ויתורים גדולים למשקיעים בחברות SEZ שהושקו לאחרונה

RIYADH – התמריצים המוצעים לחברות הפועלות בארבעת האזורים הכלכליים המיוחדים (SEZs) שהושקו לאחרונה בערב הסעודית מכסים הן הקלות פיסקליות והן לא-פיסקליות, כולל שיעורי מס חברות תחרותיים, יבוא פטור ממכס של מכונות וחומרי גלם, 100% זרים בעלות, נהלי הקמה חלקים וגמישות בהעסקת עובדים זרים.

יו”ר מועצת המנהלים של הרשות לערים ואזורים כלכליים מיוחדים ושר ההשקעות אינג’. חאלד אל-פאלח אמר: “זהו רגע מרגש. אנו גאים לראות את ההשקה של ארבעת האזורים הכלכליים המיוחדים הללו המציעים הזדמנות למשקיעים זרים להיות חלק בכלכלה הצומחת הכי מהר בעולם”.

האזורים החדשים, הממוקמים אסטרטגית ברחבי הממלכה, הם ‘העיר הכלכלית של המלך עבדאללה (KAEC), ג’אזאן, ראס אל ח’יר ומחשוב ענן SEZ הממוקמים בעיר המלך עבדאללה למדע וטכנולוגיה (KACST). ה-SEZs מחזקים עוד יותר את מעמדה של סעודיה כמרכז עסקי גלובלי וימלא תפקיד מרכזי בהשגת יעדי הפיתוח הכלכליים של ערב הסעודית במסגרת אסטרטגיית חזון נסיך הכתר 2030.

מזכ”ל הרשות, נביל חוג’ה, הוסיף: “עם תמריצים פיננסיים אטרקטיביים ביותר, תשתית ברמה עולמית, תקנות ידידותיות לעסקים ונהלים יעילים למשקיעים, מעולם לא היה זמן טוב יותר להיות חלק מההצלחה הכלכלית של ערב הסעודית. כַּתָבָה. האזורים יהפכו למנועי צמיחה, הגדלת תחרותיות הייצוא של הממלכה, משיכת כישרונות, חיזוק הטכנולוגיה ושיפור הקשרים הגלובליים שלנו”.

אזורים כלכליים מיוחדים – או SEZs – הם אזורים מוגדרים גיאוגרפית המאפשרים פעילויות כלכליות ספציפיות, כגון השקעות, מסחר ותעסוקה, על ידי מתן יתרונות תחרותיים ומסגרות חקיקה השונות מהכלכלה הבסיסית. עם תכנית רגולטורית ותמריצים בהתאמה אישית, SEZs מהווים הצעה אטרקטיבית בהקשר ההולך ואטרקטיבי של השקעות זרות. תוכנית חשובה זו תאפשר לסעודיה לעקוב במהירות אחר רפורמות מסוימות ולהקל על עשיית עסקים ברחבי המדינה.

King Abdullah Economic City (KAEC) SEZ ישמש כיעד המוביל לייצור ולוגיסטיקה מתקדמים, משרשרת אספקת רכב והרכבה ועד מוצרי צריכה, ICT ועד MedTech. ממוקם במיקום מעולה על הים האדום, פחות מ-90 דקות מנמל התעופה של ג’דה, אתר זה בשטח של 60 קמ”ר מציע גישה ללא תחרות לנתיבי סחר עולמיים דרך נמל המלך עבדאללה, שדורג כיעיל בעולם על ידי הבנק העולמי בשנת 2022. משקיע עוגן Lucid, א. המובילה בתעשיית ה-EV העולמית, תייצר 150,000 EV בשנה מבסיסה ב-KAEC SEZ.

Jazan SEZ יהיה מרכז תעשייתי ופלטפורמה מרכזית לסחר עם שווקים צומחים במהירות באפריקה ובאסיה. Jazan SEZ מציעה גישה לנמל הגדול ביותר באזור ליצוא סחורות וייבוא ​​חומרים, ועוזרת למשקיעים ליהנות ולתרום לפרויקטי תשתית בקנה מידה גדול בסעודיה וברחבי העולם, מגובה בגישה נוחה לטבע ולתעשייתי כאחד. אֶמְצָעִי. ג’אזאן היא חלק מהאזור הדרום-מערבי הפורה של הממלכה, המספק הזדמנויות לייצור, עיבוד והפצה של מוצרי מזון כדי לספק את הביקוש האזורי הגובר ולעמוד באתגרים של אבטחת מזון ברחבי האזור.

Ras Al-Khair SEZ הוא נקודת שיגור במפרץ הערבי למנהיגים בתעשייה הימית, Ras Al-Khair SEZ היא מערכת אקולוגית ימית משולבת במלואה, עם רשת עשירה של משקיעים קיימים – 40% מהאזור כבר מדוברים – ו הזדמנויות רבות ברחבי בניית ותיקון ספינות, קידוחים ימיים ורשתות ערך ימיות.

Cloud Computing SEZ, הממוקם בעיר המלך עבדולעזיז למדע וטכנולוגיה (KACST), ישמש כמרכז לטכנולוגיות מתפתחות ומשבשות. ביטוי ישיר למדיניות ‘ענן תחילה’ של הממלכה, SEZ מחשוב ענן מדגיש את המחויבות של הממלכה לחדשנות דיגיטלית ולמגזר הטכנולוגי הצומח במהירות. ה-Zone מבוסס על מודל היברידי חדשני המאפשר למשקיעים להקים מרכזי נתונים פיזיים ותשתית מחשוב ענן במספר מיקומים בממלכה.

מיקומה הגיאוגרפי המועדף של ערב הסעודית, בלב נתיבי סחר ורשתות אספקה ​​מרכזיות, עם גישה ליותר מ-70% מאוכלוסיית העולם בתוך 8 שעות, מוסיף למשיכה של האזורים, יחד עם אוכלוסיית הממלכה הצעירה והמשכילה ביותר של יותר. יותר מ-34 מיליון, משאבי טבע נרחבים ושוקי הון יציבים וצומחים במהירות. – ספא

על המשתף

beeBuzz

0 0 הצבעות
דירוג מאמר
הירשם
להודיע על
0 הערות
משובים מוטבעים
צפה בכל התגובות