כוורת העולם הערבי

בית המשפט העליון הסעודי קורא לחפש את סהר שאוול ביום חמישי

דיווח בעיתון הסעודי

ריאד – בית המשפט העליון של ערב הסעודית קרא ביום שישי לכל המוסלמים בממלכה לחפש את סהר השווואל בערב יום חמישי, רמדאן 29, המקביל ל-20 באפריל.

בית המשפט העליון הפציר במי שרואים את הסהר בעין בלתי מזוינת או במשקפת להודיע ​​לבית המשפט הקרוב לרשום שם את עדותם או לפנות למרכז העיר הקרוב כדי שיוכל ליידע את בית המשפט הקרוב.

בית המשפט העליון מקווה שמי שיש לו עניין בתצפית בסהר יצטרף לוועדות שיוקמו באזורים שונים למטרה זו, ויבקשו תגמול מאלוהים שכן מדובר במעשה המייצג שיתוף פעולה בצדקנות ואדיקות, לטובת כלל המוסלמים.

ראוי לציין כי חודש הרמדאן הקדוש החל בסעודיה ובמדינות מפרץ אחרות, כמו גם ברוב מדינות ערב והמוסלמיות ב-23 במרץ לאחר השלמת 30 ימי שעבן.

זה היה במקרה של אי ראיית סהר הירח בשאבן 29. בית המשפט העליון קבע אז כי הראייה של סהר הרמדאן לא הועלתה על ידי איש ולכן 22 במרץ ביום רביעי יהיה ה-30ה’ היום של חודש שעבן, לפי לוח השנה של אום אל-קורא, ו-23 במרץ יום חמישי יהיה היום הראשון של חודש הרמדאן הקדוש.

המצפים האסטרונומיים הסעודים, בנוסף לעשרות טלסקופים ומאות מתעניינים באסטרונומיה, לא הצליחו לראות את הסהר למרות שהם עשו את כל ההכנות לחפש את הירח החדש של הרמדאן.

על המשתף

beeBuzz

0 0 הצבעות
דירוג מאמר
הירשם
להודיע על
0 הערות
משובים מוטבעים
צפה בכל התגובות