ארלינג האלנד משווה את שיא הכיבושים שהחזיק 92 שנים לאחר שכבש את ה-50 שלו העונה
כוורת ספורט

ארלינג האלנד משווה את שיא הכיבושים שהחזיק 92 שנים לאחר שכבש את ה-50 שלו העונה

עם מכה אחת של הרגל השמאלית המאיימת שלו, ארלינג האלנד כבש את השער ה-34 בפרמיירליג בעונת הבכורה שלו, שבמקרה היה ה-50 שלו במנצ’סטר סיטי בכל המסגרות הקדנציה הזו.

האלנד כבר עברה את מספר השיא של 32 שערים שקבע מוחמד סלאח בעונת 2017/18  ב-38 משחקים בפרמיירליג, עם השער שלו בתוספת הזמן נגד ארסנל באמצע השבוע. הנורבגי בעל השיער הפשתן נזקק פחות משלוש דקות כדי לסחוט פנדל על פני ברנד לנו של פולהאם במשחק של מנצ’סטר סיטי ביום ראשון אחר הצהריים.

הנתונים כבר שורבטו בחיפזון על ידי האלנד לפני שהוא הצטרף רשמית למנצ’סטר סיטי בקיץ שעבר. בזמן שהשלים את הבדיקות הרפואיות שלו כחלק מהעברה של 51 מיליון פאונד מבורוסיה דורטמונד, השחקן בן ה-22 נמדד בגובה של 195.2 מיליון. “הו וואו, גדלתי,” התנשף האלנד בעודו נשכב על מיטה בחדר הטיפולים, “כמעט סנטימטר אחד!”

אנדרו קול (אם כי הוא היה ידוע כאנדי באותה תקופה) ואלן שירר נהנו בעונת ליגה של 42 משחקים כדי לצבור 34 שערים. קול בזז את הגרגרנות שלו ב-1993/94 עבור ניוקאסל יונייטד של קווין קיגן – וכפי שלא פעם אבד בערפל הזמן, סיים כמלך הבישולים של הפרמיירליג באותה עונה.

שנה אחת לאחר מכן, שירר הגיע לאותו מאזן שבו זכתה בלקברן רוברס בתואר הפרמייר ליג. זו הייתה עונת הליגה היחידה בקריירה שלו בה שירר שיחק כל משחק ליגה זמין, והחמיץ רק שמונה דקות כל השנה. לא רק שהארגון מחדש של הפרמייר ליג סיפק להאלנד פחות משחקים כדי להשוות את השיא המשותף של שירר, אלא שכמה פציעות הגבילו את האלנד ל-30 הופעות העונה.

לאורך שלושת העשורים של ההיסטוריה של הפרמייר ליג, 25 קבוצות הבקיעו פחות מ-34 שערים ב-30 ההופעות הראשונות שלהן בתחרות. כאשר תפוקת כיבוש השערים של שחקן בודד נמדדת מול מועדונים שלמים, הוא בוודאי חרג מהגבולות המודרניים של עידן הפרמיירליג.

עם זאת, גם כשלוקחים בחשבון את כל ההיסטוריה של הכדורגל האנגלי הבכיר, האלנד יכולה להשתפר רק בפחות מקצת.

בכך שהעלה את מאזנו ל50 שערים בכל המסגרות, האלנד הפך לשחקן הראשון מזה 92 שנים שכובש 50 שערים בעונה אחת עבור מועדון בראש הפירמידה האנגלית.

טום ‘פונגו’ וורינג של אסטון וילה הגיע ל-50 בדיוק במהלך הקמפיין של 1930/31. רק בשנה שלפני כן, ויק ווטסון האגדי של ווסטהאם גם כבש 50 שערים בכל המסגרות, וכמובן, ב-1928, דיקסי דין ביסס את מעמדו בדברי הימים של הכדורגל האנגלי עם 63 שערים שקשה להאמין בו.

המספר הלא הגיוני של דין כלל 60 שערים בליגה הבכירה באנגליה בלבד, שיא שאפילו זליל השערים המופלא של האלנד היה מתקשה לתפוס. למעשה, לפני הקמת הפרמייר ליג, לא פחות מ-36 שחקנים כבשו 35 או יותר שערי ליגה בעונה אחת של כדורגל.

למנצ’סטר סיטי ולהאלנד נותרו שישה משחקי ליגה במירוץ שלהם על תואר האליפות. לקבוצה של גווארדיולה יש גם גמר גביע האנגלי להתמודד מול מנצ’סטר יונייטד ולפחות שני משחקי ליגת האלופות נוספים נגד ריאל מדריד בחצי הגמר של התחרות, מה שנותן להאלנד מינימום של תשעה משחקים נוספים כדי לחזק את מאזנו ולהתקרב ל-63 של דין. כפי שהוא יכול.

על המשתף

beeBuzz

0 0 הצבעות
דירוג מאמר
הירשם
להודיע על
0 הערות
משובים מוטבעים
צפה בכל התגובות