נאסר על ברצלונה וריאל מדריד להשתמש במונח “אל קלאסיקו”.
כוורת ספורט

נאסר על ברצלונה וריאל מדריד להשתמש במונח “אל קלאסיקו”.

על ברצלונה וריאל מדריד נאסר להשתמש במונח ‘אל קלאסיקו’ כדי לתאר את המשחקים החמים הצפויים להן בעתיד.

פסק הדין מגיע ממשרד הפטנטים והסימנים המסחריים הספרדי, שקבע שאף מועדון לא יכול להשתמש בשם כדי לשווק משחקים או לתדלק את היריבות ההיסטורית שלהם בעתיד הנראה לעין. שניהם חייבים להפסיק מיד להשתמש במונח בכל חומרי הקידום שלהם.

לפי ‘רילאבו’, ההחלטה התקבלה בעקבות הניסיון הלא מוצלח של ריאל מדריד לסמן את המונח ‘אל קלאסיקו’. משרד הפטנטים דחה את בקשתם, וטען שהמונח דומה מדי למותג שכבר הוקם על ידי לה ליגה, המכונה “ElClásico”.

הועלו חששות נוספים לגבי הפגיעה הפוטנציאלית במוניטין של הליגה הספרדית המקומית אם שתי הקבוצות ימשיכו להשתמש במונח כדי להתייחס למשחקי הדרבי הקבועים שלהן, כמו גם החשש מפני “הסבירות לקשר” עם הסימן המסחרי שנרשם בעבר.

לברצלונה ולריאל מדריד יש חודש להחליט אם לערער על ההחלטה או לא, בידיעה שהמשחק מוכר במונח הזה בכל ברחבי העולם.

ואכן, משחקי ברצלונה נגד ריאל מדריד נחשבים בעיני רבים כאחד מאירועי הספורט הגדולים בעולם, ומושכים אליהם מאות מיליוני צופים מרחבי אירופה, אסיה ואמריקה.

המשחק גם מושך קהל צופים עצום באפריקה ואירח כמה מהכדורגלנים הגדולים ביותר ששיחקו אי פעם במשחק.

‘אל קלאסיקו’ היה פעם מונח שהוגבל לשני הצדדים ששיחקו בתחרות מקומית, אבל שווק על ידי מונח זה גם בליגת האלופות, הסופרקופה הספרדי ובגביע המלך בשנים האחרונות.

העונה ראינו את ברצלונה לוקחת את הזכות להתרברב על ידי זכייה בלה ליגה, אבל היא ספגה 4-0 מריאל מדריד במשחק השני של חצי גמר גביע המלך בקאמפ נואו. ריאל המשיכה כל הדרך להנפת הגביע לאחר שניצחה את אוסאסונה בגמר.

על המשתף

beeBuzz

0 0 הצבעות
דירוג מאמר
הירשם
להודיע על
1 תגובה
הוותיק ביותר
החדש ביותר תגובה נבחרת
משובים מוטבעים
צפה בכל התגובות
גרינברג אריה

מי שואל אותם? בשביל האוהדים כל מפגש זה תמיד יהיה אל קלאסיקו!