כוורת העולם הערבי

אל-חריג’י מביע את הסולידריות של הממלכה עם העם הטורקי והסורי במפגש באקו

BAKU – ערב הסעודית השתתפה בפגישה ברמת הפסגה של קבוצת הקשר של התנועה הבלתי מזוהה (NAM), שהתקיימה ביום חמישי בבאקו, אזרבייג’ן, שם הוביל את משלחת הממלכה סגן שר החוץ אינג’. וליד בן עבדולכרים אל-חריג’י.

Eng. אל-חריג’י, שנשא את נאומה של הממלכה במהלך הפסגה, שיבח את המאמצים שעשתה אזרבייג’ן במהלך נשיאותה של ה-NAM בתקופה שבה העולם חווה אתגרים מואצים ונסיבות חריגות.

הוא הביע את הסולידריות של הממלכה ואת אהדתה הכנה לעם הטורקי והסורי שסבלו מרעידות האדמה ההרסניות שהותירו אחריהם תוצאה קטסטרופלית של אובדנים אנושיים וחומריים.

הוא הדגיש כי הממלכה עומדת לצד העמים הטורקים והסוריים בנסיבות ההומניטריות הקשות הללו וכי היא לא תחסוך ולא תחסוך כל מאמץ כדי להקל על ההשפעה של סבל זה.

הוא הסביר כי הממלכה השתתפה במאמצי ההצלה וההצלה המתמשכים על ידי שליחת צוותים מוסמכים וסיוע רפואי, סיוע, מזון ולוגיסטי דחוף, והיא גם לקחה יוזמה לארגן קמפיין לאומי לטובת הקורבנות, אשר עלה בהרבה על 400 מיליון SR.

Eng. אל-חריג’י הדגיש גם את עמדתה הנחרצת של הממלכה בתמיכה בעניין הפלסטיני, ואת דחייתה המוחלטת של הודעת ישראל לספח תשע התנחלויות.

הוא ציין כי הנושא הפלסטיני יישאר חלק מישיבות הנא”ם עד להקמת מדינה פלסטינית עצמאית בגבולות 1967, שבירתה מזרח ירושלים, כפי שמתווה יוזמת השלום הערבית.

הוא חזר על מחויבותה האיתנה של הממלכה לחיזוק הפעולה המשותפת עם כל המדינות והקהילה הבינלאומית בכלל, כך שכל העמים יוכלו לחיות בעולם שבו שוררים ביטחון, שלום ויציבות. – ספא

על המשתף

beeBuzz

0 0 הצבעות
דירוג מאמר
הירשם
להודיע על
0 הערות
משובים מוטבעים
צפה בכל התגובות