הנסיך פייסל מדגיש את תפקידה החלוצי של הממלכה בעבודה הומניטרית במושב G20
כוורת העולם הערבי

הנסיך פייסל מדגיש את תפקידה החלוצי של הממלכה בעבודה הומניטרית במושב G20

ניו דלהי – שר החוץ הנסיך פייסל בן פרחאן בן עבדאללה השתתף במושב השני של ישיבת שרי החוץ של G20 בניו דלהי.

במהלך המושב, שהתמקד בלוחמה בטרור, מיפוי מיומנויות עולמי ומאגר כשרונות, וסיוע הומניטרי וסיוע באסונות, נשא הנסיך פייסל נאום שהדגיש את היוזמות החלוציות של הממלכה.

הוא הדגיש את הקמת המרכז העולמי למאבק באידיאולוגיה קיצונית (Etidal) ושותפויות עם מדינות אחרות לשיפור חילופי המידע הקשורים לפעילות סיכול טרור.

הנסיך פייסל גם הדגיש את חברותה של הממלכה בכוח המשימה הפיננסי לפעולה (FATF) למאבק בהלבנת הון ומימון טרור ולהגביל את התפשטותו, וכן את חברותה של הממלכה בקואליציה העולמית להביס את דאעש.

הוא קבע כי מאבק בטרור מחייב התמודדות עם פשעי סייבר באמצעות שיתוף פעולה בינלאומי וחקיקה יעילה.

הוא הוסיף כי הממלכה אימצה יוזמות מקומיות רבות במסגרת הרשות הלאומית לאבטחת סייבר (NCA), כולל הגנה על ילדים במרחב הקיברנטי והעצמת נשים בתחום אבטחת הסייבר.

בנוגע לנושא של מיפוי מיומנויות ושיפור מאגר הכישרונות, הנסיך פייסל חזר על מחויבותה של הממלכה ליישם רפורמות הרותמות כישרונות צעירים תוך מענה לצרכי שוק העבודה המתפתחים.

הוא הדגיש את התוכנית הלאומית לפיתוח משאבי אנוש שהושקה כחלק מחזון הממלכה 2030, המבקשת להפוך את האזרחים למצוידים היטב להתמודדות עם אתגרים עתידיים.

הנסיך פייסל הדגיש גם את המנהיגות של הממלכה במתן סיוע הומניטרי ופיתוח ברחבי העולם, תוך ציון התגובה המהירה של הממלכה לרעידת האדמה האחרונה בסוריה ובטורקיה, המטוס ההומניטרי הדחוף וארגון מסע תרומות כדי להפחית את ההשלכות של רעידת האדמה.

הוא הוסיף כי הממלכה אירחה לאחרונה את הפורום ההומניטארי הבינלאומי השלישי של ריאד בשיתוף האו”ם, שדן בדרכים להגביר מאמצים קולקטיביים במגזר חיוני זה, כגון שותפויות, הערכות, לוקליזציה והשגת יעדי פיתוח בר קיימא.

השר סיים את נאומו בהדגשת החשיבות של עבודת צוות ופיתוח תוכניות תגובה מוקדמות מתאימות תוך שימוש בפתרונות חדשניים וטכנולוגיות חדישות כדי להבטיח עולם בטוח ומשגשג יותר לאנושות. – ספא

על המשתף

beeBuzz

0 0 הצבעות
דירוג מאמר
הירשם
להודיע על
0 הערות
משובים מוטבעים
צפה בכל התגובות