כוורת העולם הערבי

247,000 משתתפים בטורניר כשרונות תרבות סעודי עם פרסים בשווי 5 מיליון SR

דיווח בעיתון הסעודי

ריאד – שר התרבות הנסיך בדר בן עבדאללה בן פרחאן הכריז על הצלחת המהדורה הראשונה של טורניר הכישרונות התרבותיים, שהושק על ידי משרד התרבות בתיאום עם משרד החינוך, על ידי משיכת 247,000 משתתפות יצירתיות מבתי ספר סעודיים .

התחרות פתחה את שעריה לראשונה לתלמידים ותלמידות מכיתות ד’, ה’ ו-ו’ בבתי הספר היסודיים, מלבד חטיבות הביניים והתיכוניות.

התחרות, הראשונה מסוגה בממלכה, נועדה לגלות ולפתח את הכישרונות של הדורות הצעירים בסעודיה לחדש וליצור עתיד מזהיר בתחומי התרבות והאמנות. התחרות שמה לה למטרה לגלות ולפתח את הכישרונות והכישורים של סטודנטים בתחומי התרבות והאמנות, כמו גם לשמר את המורשת הסעודית ולהעלות את המודעות לה, לכוון את התשוקה של סטודנטים וסטודנטיות לעסוק בתחומים תרבותיים ואמנותיים שונים, ולהשיג את ההשקעה האופטימלית של האנרגיות של סטודנטים וסטודנטיות.

לזוכים בהשלמה יוענקו פרסים בסכום כולל של יותר מ-SR5 מיליון. הזוכה במקום הראשון יקבל פרסים בסך 100,000 ש”ח ואילו הזוכה במקום השני יקבל 75,000 ש”ח והזוכה במקום השלישי יקבל 50,000 ש”ח.

על פי חוקי התחרות, המשתתפים יצטרכו לעבור שבעה שלבים. השלב הראשון, שנערך בתקופה שבין ה-25 בינואר עד ה-2 במרץ השנה, התמקד בגילוי היצירתיות של המשתתפים ולאחר שלב זה נערך מיון וסינון במהלך התקופה שבין ה-26 בפברואר ל-4 במרץ.

השלב השלישי, הכולל תהליך הכשרת המתמודדים, יתקיים באמצעות תוכנית אינטראקטיבית וירטואלית הכוללת את כל מסלולי התחרות והעלאת ערכים יצירתיים במהלך התקופה שהחלה ב-5 במרץ ותימשך עד ה-29 במרץ.

בשלב הרביעי, תהליך ההערכה יתבצע בנוכחות ועדות מיוחדות על פי קריטריונים ספציפיים במהלך התקופה שבין ה-2 לאפריל עד ה-25 באפריל, והזוכים יכובדו במחלקות החינוך ברחבי הממלכה בתקופה שבין אפריל. 26 עד 11 במאי בשלב החמישי.

בשני השלבים הבאים, מחנה האימונים וההצבעה יתקיימו בין ה-14 ל-25 במאי, שם ייבחרו מיטב התלמידות והתלמידות להשתתף במחנה אימונים גופני הפועל לשכלול כישוריהם, תוך כדי טקס הסיום והכרזה על תוצאות הזוכים תתקיים ב-28 במאי בשלב הסופי.

על המשתף

beeBuzz

0 0 הצבעות
דירוג מאמר
הירשם
להודיע על
0 הערות
משובים מוטבעים
צפה בכל התגובות