החלפת חלקים רקומים סביב אבן שחורה ורוקן אל-תימני הושלמה
כוורת העולם הערבי

החלפת חלקים רקומים סביב אבן שחורה ורוקן אל-תימני הושלמה

דיווח בעיתון הסעודי

MECCA – הסוכנות לענייני מתחם המלך עבדולעזיז לייצור הכעבה קיסווה סיימה להחליף את החלקים הרקומים המקיפים את אל-חג’ר אל-אסווד (האבן השחורה), ואת רוקן אל-ימני (הפינה התימנית). הסוכנות היא שלוחה של הנשיאות הכללית לענייני שני המסגדים הקדושים.

מלאכת החלפת החלקים הרקומים בחוטי קנה מוזהבים בוצעה על ידי שישה אנשי צוות מבין החייטים המוכשרים והמיומנים במתחם, והסתיימה תוך 20 יום בקצב של עשרה ימים לכל עבודה מבין השניים, בהתחשב במספר ההולך וגדל של עולי הרגל המבצעים עמרה ועושים זאת מבלי להפריע לאלה המברכים ומנשקים את האבן השחורה, ולגעת ברוקן אל-ימני.

Eng. אמג’ד אלחזמי, סגן ראש מתחם המלך עבדולעזיז לייצור מפעל כעבה קיסווה או קיסווה, אמר כי עבודות הרקמה סביב האבן השחורה והרוקן אל-ימני הושלמו בהתאם לתקני האיכות הגבוהים ביותר ועם החידושים האחרונים. טכניקות המשמשות ברקמה אוטומטית על ידי מכונת טאג’ימה.

ראוי לציין שלפני כמה שנים נוספה לראשונה קו רקמה חדש ל-Kiswa כדי לייפות את הרוקן אל-ימני שלה. לכעבה, המקדש הקדוש ביותר לאיסלאם, יש ארבע פינות, כאשר הפינה הצפונית שלו ידועה בשם “הפינה העיראקית”, המערבית “הפינה הלבנטינית”, הדרומית “הפינה התימנית”, והאבן השחורה שלו מוצבת במזרחה. פינה של המבנה.

ה-Kiswa עשוי ממשי טהור עם חוטי זהב בעלות של יותר מ-SR22 מיליון. הוא מיוצר במפעל מיוחד בשכונת אום ג’וד במכה שמאויש על ידי 240 טכנאים, אורגים ומנהלים. רוחב הקיסווה הוא 95 סנטימטרים וגובהו תשעה מטרים. הוא עשוי מ-47 חלקים המחוברים יחד כדי לכסות את כל פינות הכעבה.

על המשתף

beeBuzz

0 0 הצבעות
דירוג מאמר
הירשם
להודיע על
0 הערות
משובים מוטבעים
צפה בכל התגובות