הקבינט מברך על הגל הראשון של פרויקטים שנתמכים על ידי Shareek
כוורת העולם הערבי

הקבינט מברך על הגל הראשון של פרויקטים שנתמכים על ידי Shareek

ריאד – הקבינט, בראשות יורש העצר וראש הממשלה, מוחמד בן סלמאן, שהתקיים ביום שלישי בארמון אירקה כאן, הריע את הגל הראשון של פרויקטים הנתמכים על ידי תוכנית חיזוק השותפות במגזר הפרטי “Shareek”, בהיקף כולל של יותר מ-192 מיליארד SR.

הוא אישר כי התפתחות זו מהווה צעד משמעותי לקראת מטרות התוכנית של טיפוח השקעות במגזר הפרטי, הגברת התוכן המקומי והעלאת התמ”ג של הממלכה.

יורש העצר עדכן את הקבינט על תוכנן של שתי הפגישות שערך עם נשיא אריתריאה ונשיא מוזמביק, ועל תוצאות הפגישות הללו שסקרו את היחסים ושיתוף הפעולה בין הממלכה לשתי המדינות.

הקבינט סקר גם כמה נושאים אזוריים ובינלאומיים, והדגיש את המחויבות שקיבלה הממלכה במהלך הישיבה ה-40 של מועצת שרי הפנים הערביים לחזק את שיתוף הפעולה הביטחוני, להגביר את המאמצים למאבק בשימוש בסמים, ולטפל בכל נושא המהווה איום על אבטחה פאן-ערבית.

הקבינט נגע גם בהשתתפותה של הממלכה בפגישת שרי החוץ של G20, שהתקיימה בניו דלהי, והדגישה את החשיבות של נקיטת פעולה קולקטיבית להתמודדות עם אתגרים גלובליים וטיפוח דיאלוג ושלום, כדי להפוך את העולם למקום בטוח ומשגשג יותר. לכל העמים.

הקבינט הדגיש כי חנוכת המטה של ​​המרכז האזורי לשינויי אקלים בממלכה היא חלק מיוזמות לאומיות ובינלאומיות להגנה על הסביבה ולטפל בנושאי אקלים באופן שבונה את בסיס הידע הנדרש לעידוד ההסתגלות לשינויי האקלים. לצמצם את השפעותיו ולהשיג קיימות, בהתאם ליעדי החזון הסעודי 2030.

הקבינט ראה ביום הדגל, שחל ב-11 במרץ השנה, הזדמנות להדגיש את משמעות הדגל הלאומי לאורך ההיסטוריה של המדינה הסעודית, החל מהקמתה בשנת 1139 לספירה (1727 לספירה), וכן חשיבות כסמל של לכידות, הרמוניה ואחדות לאומית.

הקבינט אישר הסכם להקמת מועצת התיאום העליונה הסעודית-אלג’ירית. היא גם אישרה מזכר הבנות לשיתוף פעולה בין משרד המשפטים של ערב הסעודית לבין משרד התובע הכללי ומשרד המשפטים של גמביה.

היא אישרה מזכר הבנות לשיתוף פעולה בתחום התיירות בין ממשלת ערב הסעודית (משרד התיירות) לבין ממשלת כווית (משרד המידע והתרבות).

הקבינט אישר מזכר שיתוף פעולה להוראת השפה הסינית בין משרד החינוך של ערב הסעודית למשרד החינוך של סין.

היא אישרה את הצטרפותה של הממלכה לאמנה להגנה על מפיקים של פונוגרמות מפני שכפול לא מורשה של הפונוגרמות שלהם.

הקבינט אישר מזכר הבנות בין הרשות לפיקוח ולמלחמה בשחיתות של ערב הסעודית לבין הוועדה הלאומית למלחמה בשחיתות של תאילנד בתחום המניעה והמאבק בשחיתות.

היא אישרה הסכם בין ממשלת ערב הסעודית לממשלת תימן בתחום העבודות של התוכנית הסעודית לפיתוח ושיקום תימן בתוך הרפובליקה של תימן.

היא אישרה להרחיב את חסד התיקון המוצע לבעלי הרכבים המוזנחים או הפגומים שירצו להוריד את רכבם מהרישומים הרשמיים שלהם, על פי סעיף (שלישי) בהחלטת הממשלה מס’ 99 מיום 07/02/1443 ח. שנה נוספת, החל מה-01/03/2023.

הקבינט אישר את הבקרה על הפסקת השירות. היא גם אישרה הקמת תוכנית בשם “התוכנית הסעודית למשיכת חברות בינלאומיות מטה”, בפיקוח הוועדה המלכותית לעיר ריאד.

היא חידשה את חברותם של ד”ר וליד בן מוחמד זאהד, ד”ר עבדולעזיז בן מוחמד אל-סואילם, אינג’. עלי בן עיד אל-קרני במועצת המנהלים של המרכז הלאומי לשמירה על איכות הסביבה.

הקבינט אישרה להסמיך את שני החשבונות הסופיים של הרשות לפיתוח אזור מדינה לשתי שנות כספים קודמות. – ספא

על המשתף

beeBuzz

0 0 הצבעות
דירוג מאמר
הירשם
להודיע על
0 הערות
משובים מוטבעים
צפה בכל התגובות