ערב הסעודית תקצה הלוואות של 800 מיליון דולר למדינות הכי פחות מפותחות
כוורת העולם הערבי

ערב הסעודית תקצה הלוואות של 800 מיליון דולר למדינות הכי פחות מפותחות

ריאד – שר הכלכלה והתכנון פייסל בן פאדהיל אל איברהים הכריז במהלך ועידת האומות המאוחדות החמישית למדינות הפחות מפותחות בדוחא כי סעודיה תקצה 800 מיליון דולר דרך הקרן הסעודית לפיתוח (SFD) למימון פרויקטי פיתוח למדינות הפחות מפותחות ( LDCs) באזורים כולל אפריקה ואסיה.

השר אמר: “למרות ההתקדמות ההתפתחותית והחברתית שהושגה במהלך 50 השנים האחרונות, האתגרים הבסיסיים העומדים בפני המדינות הפחות מפותחות נותרו והפכו מורכבים ודחופים יותר – במיוחד עם הפגיעות המוגברות של מדינות אלו”.

מגיפת COVID-19 יצרה משברים שגרמו לכך שהמדינות הפחות מפותחות סטו מהנתיב לפיתוח בר קיימא, הוא הסביר.

הוא הוסיף: “באמצעות חזון סעודי 2030, לממלכה יש פרויקטים ויוזמות התורמים להשגת שגשוג כלכלי, רווחה חברתית והגנה על הסביבה לכולם, בהתאם לסדר היום לפיתוח בר קיימא.

“הממלכה מחויבת גם לתמוך במדינות הפחות מפותחות באמצעות סיוע להן להתגבר על אתגרים ועבודה עם הקהילה הבינלאומית כדי לדחוף את המדינות הללו להתקדמות ופיתוח.”

מרכז הסיוע ההומניטרי והסיוע ההומניטרי של המלך סלמאן (KSrelief) סיפק סיוע הומניטרי ל-90 מדינות, בשווי כולל של 6.2 מיליארד דולר, ומימון 2,314 פרויקטים בתחום ביטחון תזונתי, בריאות, חינוך, אספקת מים ותברואה.

ה-SFD העניק 330 הלוואות בהיקף כולל של 6.26 מיליארד דולר למדינות ה- LDC מ-1975 עד 2022, ומימן 308 פרויקטים ותוכניות פיתוח שהיטיבו עם 35 מדינות.

יתר על כן, לתוכנית הסעודית לפיתוח ושיקום תימן (SPRDY), שהוקמה על ידי הממלכה בשנת 2018, יש אסטרטגיה המכוונת לתוכניות פיתוח בתיאום עם ממשלת תימן ובהתאם ליעדי הפיתוח בר קיימא.

עד כה, התוכנית הטמיעה 224 פרויקטים ויוזמות בשווי 917 מיליון דולר, התומכים בתושבי תימן.

השר סיכם בכך שהממלכה תשתף פעולה עם שותפים בינלאומיים ביוזמות לתמיכה בפיתוח ותמשיך לשחק תפקיד מוביל בכל תחומי הפיתוח ברמה האזורית והבינלאומית למימוש סדר היום לפיתוח בר קיימא לשנת 2030. – ספא

על המשתף

beeBuzz

0 0 הצבעות
דירוג מאמר
הירשם
להודיע על
0 הערות
משובים מוטבעים
צפה בכל התגובות