אל-ג’אדאן: תוכנית Shareek להמרצת הצמיחה והתרחבות של המגזר הפרטי הסעודי
כוורת העולם הערבי

אל-ג’אדאן: תוכנית Shareek להמרצת הצמיחה והתרחבות של המגזר הפרטי הסעודי

דיווח של העיתון הסעודי

ריאד – שר האוצר מוחמד אל-ג’אדאן אמר כי ההכרזה על הגל הראשון של הפרויקטים, בתמיכת תוכנית חיזוק שותפות במגזר הפרטי (Shareek), יעורר את הצמיחה וההתרחבות של חברות מהמגזר הפרטי הגדולות בממלכה. הגל הראשון של פרויקטים, שהוכרז על ידי יורש העצר וראש הממשלה מוחמד בן סלמאן ב-1 במרץ, בהיקף של 192 מיליארד SR, ייושם על ידי שמונה חברות גדולות בארבעה מגזרים חיוניים.

השר הדגיש כי הרחבת ההשקעות המקומיות תתרום להשגת יעדי חזון הממלכה 2030 המיוצגים בהעלאת תרומת המגזר הפרטי לתוצר המקומי הגולמי (תוצר) ל-65 אחוזים והגדלת שיעור היצוא שאינו נפט במדינות הלא-נפט. תוצר נפט ל-50 אחוז.

לדבריו, תוכנית Shareek פועלת לתמוך בפרויקטים נוספים לחברות גדולות ולהתגבר על האתגרים העומדים בפניהם באופן שתורם להאצת קצב הצמיחה שלהן. “הפרויקטים הנתמכים על ידי תוכנית Shareek משיגים השפעה כלכלית על הממלכה, ותורמים ללוקליזציה של תעשיות, פתיחת תחומי השקעה חדשים, מתן הזדמנויות עבודה ועסקים לאזרחים ובכך תורמים להפחתת שיעורי האבטלה. ההכרזה על 12 הפרויקטים הראשונים מסייעת לקדם את גלגל המגזר הפרטי, מה שמוביל לאחריות להשיג צמיחה בת קיימא.

תוכנית Shareek עובדת גם על פיתוח הזדמנויות השקעה חדשות ואיכותיות התואמות את האסטרטגיות הלאומיות של הממלכה, ובתיאום עם הרשויות הממשלתיות הרלוונטיות באמצעות ועדות פיקוח מגזריות מיוחדות, מה שמעלה את רמת השאיפות להשקעה בחברות הגדולות. חלק מהזדמנויות אלו עשויות לדרוש שותפויות בינלאומיות להעברת ידע ולתרום לקיימות של פרויקטים ולתחרות גלובלית, מה שפותח את הדרך לשותפויות בין חברות גדולות בממלכה למשקיעים זרים, וחלק מהפרויקטים שהוכרזו בחבילה הראשונה מצוינים. כדוגמאות לשותפויות אלו.

השר הצהיר כי המהפך הכלכלי המדהים שהממלכה עדה לו יידון בוועידת המגזר הפיננסי, שתתקיים בין ה-15 ל-16 במרץ, במהלכה דרכי עבודה עם משקיעים זרים לתמיכה בצמיחה בממלכה, וכן האזור והעולם ייבדקו.

אל-ג’אדאן אמר כי הממלכה הפכה כיום לכלכלה הצומחת ביותר ב-G20 בשנת 2022, הודות להמשך תוכניות הרפורמה הכלכלית והמשמעת הפיסקלית. הצמיחה המהירה ביותר של הכלכלה מיוצגת על ידי שיעור האינפלציה הנמוך וצמיחה יציבה בת קיימא בטווח הבינוני, הנתמכת על ידי צמיחה חזקה וגדלה של התמ”ג שאינו נפט, הוא הוסיף.

על המשתף

beeBuzz

0 0 הצבעות
דירוג מאמר
הירשם
להודיע על
0 הערות
משובים מוטבעים
צפה בכל התגובות