ריאד מוכנה לארח את התערוכה העולמית 2030: אל-ראשיד
כוורת העולם הערבי

ריאד מוכנה לארח את התערוכה העולמית 2030: אל-ראשיד

דיווח של העיתון הסעודי

ריאד – פאהד אל-ראשיד, מנכ”ל הוועדה המלכותית לעיר ריאד אישר כי ריאד מוכנה לארח את התערוכה העולמית 2030.

הקובץ של ריאד לארח את World Expo 2030 בריאד הוא חזק מאוד, אמר אל-ראשיד, והוסיף כי ריאד הצליחה לעמוד בכל הדרישות הטכניות, שכן הוא התחייב שריאד תציג גרסה יוצאת דופן של האקספו.

במהלך מסיבת עיתונאים ציפה אל-ראשיד שיותר מ-40 מיליון מבקרים יבקרו בתערוכה, מחציתם מחוץ לסעודיה.

זאת בנוסף ליותר ממיליארד אנשים באמצעות טכנולוגיית Metaverse, שתסופק לראשונה במהדורה זו.

אל-ראשיד אמר דברים לאחר שחברי משלחת ה-BIE International des Expositions (BIE) היו עדים למגוון התרבותי, האמנותי והתרבותי של ערב הסעודית, במהלך סיורם האחרון כדי לבדוק את יכולתה לארח את תערוכת התערוכה העולמית 2030.

ה-BIE, במהלך סיום הטיול, שיבח את יכולתה של ריאד לארגן את אירוע התרבות הזה, בשל הפיתוח והפוטנציאל הכלכלי של העיר.

יו”ר הלשכה הבינלאומית לתערוכות (BIE) פטריק שפט אמר שההזדמנות לבקר בריאד כדי לסקור את קובץ האירוח של ערב הסעודית הייתה חוויה נהדרת.

הוא אמר שהיה להם הכבוד לפגוש את יורש העצר וראש הממשלה מוחמד בן סלמאן, וציין כי ליורש העצר היה ברור מאוד שחזון הממלכה 2030 הצליח להשיג רבות מהשאיפות.

דימיטרי קרקנצס, מזכ”ל BIE, אישר כי בחן את פוטנציאל התשתית של ריאד, בציפייה שתערוכת האקספו תתאים היטב לסעודיה, אשר עולה בקנה אחד עם הישגיה בשנים האחרונות.

הוא אמר שהיו להם ספקות מוקדם יותר כיצד הפרויקט הזה יתקדם, אבל הוא התפוגג. קרקנצס ציין כי כעת הם בטוחים שהפרויקט מתקדם היטב, מה שמעיד שיש לו רושם טוב מסעודיה והפרויקטים שלה.

ממצאי משלחות החקירה יידונו על ידי הוועד הפועל של BIE במאי 2023, אשר יחליט להעביר לאסיפה הכללית את המועמדות שלדעתה ניתנות לביצוע וכדאיות.

בנובמבר 2023, במהלך האסיפה הכללית ה-173 של ה-BIE, המדינה המארחת של World Expo 2030 תיבחר באמצעות הצבעה חשאית על ידי מדינות החברות ב-BIE, על פי העיקרון של מדינה אחת, קול אחד.

על המשתף

beeBuzz

0 0 הצבעות
דירוג מאמר
הירשם
להודיע על
0 הערות
משובים מוטבעים
צפה בכל התגובות