נשיא WEF דן בחיזוק השותפות עם ערב הסעודית
כוורת העולם הערבי

נשיא WEF דן בחיזוק השותפות עם ערב הסעודית

ריאד – נשיא הפורום הכלכלי העולמי (WEF), בורח ברנדה, השתתף בביקור רשמי בסעודיה כדי לבחון הזדמנויות לשיתוף פעולה משופר בין הממלכה ל-WEF.

במהלך הביקור דן ברנדה בהתפתחויות כלכליות אזוריות ועולמיות ובתחומי עניין משותפים עם נציגים מהמגזר הממשלתי, הציבורי והפרטי. הוא גם סייר ברובע אט-טוראיף ההיסטורי.

ביקורו של נשיא ה-WEF בא בעקבות השתתפותה המוצלחת של הממלכה במפגש השנתי של הפורום הכלכלי העולמי 2023 בינואר, עם משלחת רמה בראשות שר החוץ הנסיך פייסל בן פרחאן.

המשלחת התמקדה בגישור על פערים גלובליים והקלה על יציבות בטווח הקרוב תוך הנעה של טרנספורמציה ארוכת טווח.

במהלך האסיפה השנתית, הממלכה – המיוצגת על ידי המלך עבדולעזיז העיר למדע וטכנולוגיה (KACST) – חתמה על מכתב כוונות עם WEF להקמת תוכנית מאיץ חדשה המזרזת חדשנות בסעודיה.

המשלחת הסעודית הדגישה גם את תפקידה של הממלכה כשותף חלוצי בכפר שיתוף הפעולה הגלובלי, שמטרתו למנף את המטאוורס כדי לשרת את הקהילה העולמית.

בשיתוף פעולה עם UpLink, פלטפורמת החדשנות הפתוחה של WEF, משרד הכלכלה והתכנון הכריז על השקת אתגר ה- Food Ecosystems in Arid Climates Challenge, שנועד לספק פתרונות טרנספורמטיביים לביטחון תזונתי במדינות המושפעות מכמות גשמים נמוכה, בצורת ומדבור.

משרד הכלכלה והתכנון הצטרף גם לקונסורציום התעסוקה של WEF – קואליציה של מנכ”לים, ארגונים בינלאומיים, שרים ומנהיגים אחרים שמטרתם לקדם עתיד טוב יותר של עבודה לכולם על ידי יצירת מקומות עבודה ומעבר מקומות עבודה. – ספא

על המשתף

beeBuzz

0 0 הצבעות
דירוג מאמר
הירשם
להודיע על
0 הערות
משובים מוטבעים
צפה בכל התגובות