השלב הראשון של הסעודיזציה של מקצועות תעופה מורשים מתחיל
כוורת העולם הערבי

השלב הראשון של הסעודיזציה של מקצועות תעופה מורשים מתחיל

דיווח של העיתון הסעודי

ריאד – המשרד למשאבי אנוש ופיתוח חברתי הודיע ​​על תחילת יישום השלב הראשון של סעודיזציה במקצועות התעופה המורשים בכל אזורי הממלכה מיום רביעי, 15 במרץ. ההחלטה נכנסת לתוקף בתום תקופת החסד שניתנה קודם לכן על ידי המשרד לסעודיה של מקצועות אלה.

השלב הראשון מכסה ארבעה מקצועות, כגון בקר אוויר, מוביל אוויר, רכז תנועה קרקעית וטייס משנה. אלה כוללים 60 אחוז סעודיזציה במקצוע טייס כנף קבועה ו-50 אחוז במקצוע דיילת. החלטה זו חלה על כל המפעלים במגזר הפרטי הפועלים בשוק העבודה ומעסיקים חמישה עובדים או יותר במקצועות התעופה המפורטים. הצוות הסעודי במקצועות הממוקדים נדרש לקבל הסמכה מקצועית מהרשות הכללית לתעופה אזרחית (GACA).

מהלך זה בא כהמשך למאמצי המשרד שמטרתם לספק סביבת עבודה מעוררת ופוריה לאזרחים ולאזרחים, להגביר את רמת השתתפותם בשוק העבודה ולהגביר את תרומתם למערכת הכלכלית.

המשרד אישר כי יספק חבילת תמריצים לתמיכה במפעלים במגזר הפרטי כדי לסייע להם להעסיק סעודים, לרבות תמיכה בתהליך המשיכה והחיפוש אחר עובדים מתאימים; תמיכה בתהליך ההכשרה וההסמכה הדרושים; סיוע בתהליך התעסוקה ויציבות התעסוקה לסעודים; בנוסף לעדיפות ההנאה מכל תוכניות התמיכה בסעודיזציה העומדות לרשות המערכת, ומתכניות התמיכה והתעסוקה באמצעות הקרן לפיתוח משאבי אנוש (HADF).

ההחלטה באה במסגרת שיתוף הפעולה של משרד משאבי אנוש ופיתוח חברתי יחד עם רשויות הפיקוח המיוצגות על ידי משרד התחבורה והלוגיסטיקה ו-GACA במטרה להסדיר את שוק העבודה הסעודי, להעלות את יעילותו, להגביר את ההשתתפות של אזרחים ואזרחים במגזר הפרטי, מספקים הזדמנויות עבודה איכותיות יותר ומשיגים יציבות תעסוקתית.

המשרד הוציא מדריך המסביר את פרטי ההחלטה והמנגנון לביצועה. היא הדגישה את הצורך של המפעלים לעמוד ביישום הוראות החלטה זו, כדי להימנע מהעונשים הקבועים בחוק שיופעלו על המפרים.

על המשתף

beeBuzz

0 0 הצבעות
דירוג מאמר
הירשם
להודיע על
0 הערות
משובים מוטבעים
צפה בכל התגובות