כוורת העולם הערבי

שר התקשורת הסעודי מדגיש כיבוד ערכים אצילים, תרבויות אחרות

כווית – שר התקשורת הסעודי סלמאן אל-דוסארי השתתף בפגישה של הישיבה ה-16 של המשרד המנהלי של מועצת שרי המידע הערבים שהתקיימה ביום רביעי בכווית.

הפגישה נערכה תחת נשיאות עיראק, ובהשתתפות שרי הסברה וראשי משלחות תקשורת של המדינות החברות במשרד.

בנאומו העביר השר הסעודי את ברכותיהם של האפוטרופוס של שני המסגדים הקדושים מלך סלמאן וירש העצר מוחמד בן סלמאן לשרי ההסברה ולראשי משלחות התקשורת המשתתפים בפגישה.

אל-דוסארי הביע את תודתו והערכתו למדינת כווית על קבלת הפנים החמה והאירוח הנדיב.

השר הסעודי הצהיר כי הפגישה באה כהרחבה של המאמצים שמטרתם לפתח פעילות תקשורתית ערבית משותפת והיא נותנת מענה לאתגרים התקשורתיים החשובים ביותר העומדים בפני מדינות ערב.

הוא הדגיש את החשיבות של שימוש בתקשורת כדי להגביר תרבות של דיאלוג, שיתוף פעולה, סובלנות וכבוד לערכים ותרבויות אחרות, תוך התחשבות בשונותם כדרך להשיג שגשוג של אנשים, והדגשת כיבוד הזכות של כל חברה להגן לשמור על הערכים והתרבות שלו.

אל-דוסרי נגע בחשיבות של אימוץ עמדה ערבית מאוחדת להתעמת עם התוכן המשודר על ידי כמה פלטפורמות תקשורת בינלאומיות, הנוגד את העקרונות האיסלאמיים ואינו מכבד את הערכים והאתיקה של החברות הערביות.

הוא קרא לפתח מנגנוני ביצוע משותפים ברורים כדי לגבש את עמדתן של מדינות ערב הדוחות תכנים המפרים את “עקרונות החברות והתרבות שלנו, ולבחון באיזו מידה על הפלטפורמות הללו להתחייב לפרסום בקרות במדינותינו”. לדבריו, יש לנקוט באמצעים מאוחדים במקרה שהם מפרים אחת מהבקרות הללו.

השר הסעודי גם אישר את מחויבותו של משרד התקשורת בסעודיה לתמוך במאמצים לפיתוח פעולה תקשורתית ערבית משותפת כדי להשיג את התקוות והשאיפות של מנהיגים ועמים ערבים. הוא הודה לחברי הוועדה המתמדת לתקשורת ערבית ומגזר התקשורת והתקשורת של המזכירות הכללית של ליגת המדינות הערביות על מאמציהם לארגן את הפגישה על ידי הכנת ההמלצות, טיוטות ההחלטות וסדר היום. – ספא

על המשתף

beeBuzz

0 0 הצבעות
דירוג מאמר
הירשם
להודיע על
0 הערות
משובים מוטבעים
צפה בכל התגובות