כוורת העולם הערבי

ערב הסעודית מוכנה לארח כנס בינלאומי בנושא נשים באסלאם: FM

דיווח בעיתון הסעודי

נואקצ’וט – שר החוץ הסעודי, הנסיך פייסל בן פרחאן, הצהיר על רצונה של הממלכה לארח את הוועידה הבינלאומית בנושא נשים באסלאם על מנת להפגין את זכויותיהן המובטחות על ידי השריעה ולאשר את תפקידן הפעיל בחברה.

הנסיך פייסל השתתף ביום חמישי במושב ה-49 של מועצת שרי החוץ של המדינות החברות ב-OIC במאוריטניה, תחת הנושא: “מרכזיות ומתינות: שסתום הביטחון והיציבות”.

הוא אישר כי הניסיונות לתקוף את הקדושים האיסלאמיים מחייבים סולידריות נגדם.

שר החוץ הסעודי ציין כי ריאד תומכת בסוגיות ההתפתחותיות והחברתיות של העולם האסלאמי על רקע אמונתה בקשרים המאחדים מדינות מוסלמיות.

“הפגישה שלנו באה לאחר היום הבינלאומי למאבק באסלאמופוביה, שמעלה את המודעות לסכנות של חוסר סובלנות כלפי האיסלאם. עם זאת, ניסיונות לתקוף קדושות דתיות, לשרוף את הקוראן הקדוש ולעורר שנאה כלפי מיעוטים מוסלמים מחייבים אותנו להצהיר על הצורך לכבד את ערכי המתינות, כבוד לזולת ודו-קיום איתם”, אמר הנסיך פייסל.

הוא הוסיף: “הממלכה הקדישה את משאביה כדי לשרת את המטרות של העולם האסלאמי שלנו, והיא מאמינה בחשיבות הארגון בגיבוש הסולידריות האסלאמית ובהגנה על אינטרסים משותפים”.

השר הסעודי הביע את הסולידריות והאהדה של הממלכה לאחים בסוריה ובטורקיה בעקבות האבדות האנושיות והחומריות שהותירה רעידת האדמה ההרסנית.

“הממלכה עשתה מאמצים לצמצם את ההשלכות של סבל זה על ידי שליחת סיוע דחוף, וארגנה קמפיין פופולרי לטובת הנפגעים”, אמר.

הנסיך פייסל אמר כי הממלכה תומכת במאבקו של העם הפלסטיני להשבת זכויותיו הלגיטימיות. הוא קרא לקהילה הבינלאומית למלא את תפקידה לשים קץ להפרות של כוחות הכיבוש הישראליים נגד העם הפלסטיני, ולערער את הסיכויים להחיות את תהליך השלום.

על תימן, אמר שר החוץ הסעודי, “הממלכה מחדשת את תמיכתה בשלום בתימן ובמאמציו של שליח האו”ם לתימן במטרה להגיע להפסקת אש מוחלטת וקבועה, ולהתחלת התהליך המדיני בין ממשלת תימן לבין ממשלת תימן. החות’ים.”

הוא אישר את תמיכתה של מועצת המנהיגות הנשיאותית בתימן ביישום מדיניות ויוזמות אפקטיביות שישיגו ביטחון ויציבות בתימן וישיימו את המשבר.

הממלכה ממשיכה בתמיכתה בצרכים ההומניטריים והפיתוחים של העולם האסלאמי, הוא אמר, תוך ציון המענק הסעודי בסך 30 מיליון דולר לקרן הנאמנות ההומניטרית של אפגניסטן.

הממלכה הדגישה את החשיבות של הבטחת הביטחון והיציבות באפגניסטן, תוך גינוי הטרור על כל צורותיו וביטוייו, אמר הנסיך. הוא דחק ברשויות האפגניות להכיל פלגים אפגנים שונים, תוך התחשבות באמנות ובנורמות בינלאומיות, וכיבוד הזכויות הבסיסיות המובטחות על ידי עקרונות המשפט האסלאמי.

על המשתף

beeBuzz

0 0 הצבעות
דירוג מאמר
הירשם
להודיע על
0 הערות
משובים מוטבעים
צפה בכל התגובות