כוורת העולם הערבי

ייעור מחוז אל-ג’זירה מתחיל כחלק מתכנית ‘ריאד הירוקה’

דיווח בעיתון הסעודי

ריאד – תוכנית ‘ריאד הירוקה’ הכריזה על תחילת עבודות הייעור במחוז אל-ג’זירה, שהיא שכונת המגורים השלישית בעיר שנבחרה במסגרת הפרויקט.

התוכנית שואפת לשתול יותר מ-39,000 עצים ושיחים וכן להקים 11 גנים בשכונת אל-ג’זירה. כמו כן, יישתלו עצים בסביבתם של 37 מסגדים ו-14 בתי ספר, ולאורך 36 קילומטרים של כבישים ורחובות ברובע.

לאחר אל-ג’זירה יימשכו עבודות הייעור בשכונות אל-אוראיג’ה, קורטובה, אל-גדיר ואל-נכיל. כבר נחתמו חוזים ליישום התכנית במחוזות אלו.

פרטי ייעור אל-ג’זירה פורסמו במהלך אירוע שנערך בשכונה. האירוע תוכנן כמסע אינטראקטיבי עבור המבקרים להכיר את השלבים השונים שיעבור הפרויקט עד לסיומו. התוכנית נועדה להפוך את ריאד לאחת הערים הטובות בעולם.

המסע של המבקר לאירוע מתחיל בהיכרות עם תכנית ‘ריאד הירוקה’ ופרויקט ייעור שכונות, באמצעות טכניקות הצגה מתקדמות, המסייעות למבקרים לדמיין את השכונה העתידית וכיצד היא נראית לאחר השלמת ייעור הכבישים והרחובות. כמו גם פיתוח פארקים ומתקנים אחרים.

ייעור שכונות מגורים יתרום להעלאת איכות החיים של תושבי ומבקרי הבירה. התושבים ייהנו משבילים מוצלים על ידי עצים, המעודדים הליכה. עם אספקת חללים חיצוניים לפיקניקים, יהיו בשכונה את כל האלמנטים המקדמים אורח חיים בריא.

תוכנית ‘ריאד הירוקה’ היא אחד מפרויקטי הפיתוח הגדולים של ריאד. זו יוזמה של יורש העצר וראש הממשלה מוחמד בן סלמאן, שהושק על ידי האפוטרופוס של שני המסגדים הקדושים, מלך סלמאן. המטרה היא להשיג את אחת המטרות של חזון 2030 הסעודית במונחים של שדרוג ריאד לעיר ברמה עולמית. ריאד הירוקה שואפת לשתול בעיר סך של 7.5 מיליון עצים, ולשפר משמעותית את כיסוי הצמחייה שלה.

על המשתף

beeBuzz

0 0 הצבעות
דירוג מאמר
הירשם
להודיע על
0 הערות
משובים מוטבעים
צפה בכל התגובות