כוורת העולם הערבי

ארגון הבריאות העולמי: ערב הסעודית היא בין המדינות המובילות עם צריכה נמוכה של מלח

דיווח בעיתון הסעודי

ריאד – רשות המזון והתרופות הסעודית (SFDA) הודיעה כי ערב הסעודית נכנסה לרשימת המדינות המובילות בעולם מבחינת הצריכה הנמוכה ביותר של מלח, על פי דו”ח שפרסם ארגון הבריאות העולמי (WHO).

ערב הסעודית התגלתה גם כמדינה המובילה בעולם הערבי ובאזור בחקיקת חקיקה ונהלים להפחתת צריכה מופרזת של מלח במטרה לשפר את הערך התזונתי של מוצרי מזון ולשפר את דפוסי התזונה בחברה כדי לשמור על בריאות גם אזרחים וגם גולים.

ה-SFDA פעל בשנים האחרונות לדרבן יצרני מזון ויבואני מזון להפחית את תכולת המלח של 24 פריטי מזון על ידי חקיקת מגבלות מרביות מנחות למלח במוצרי מזון.

כמו כן, היא הטילה מספר צעדים על יצרני ויבואני המזון, כאשר החשוב שבהם הוא קביעת הגבלה מחייבת לתכולת המלח בכל סוגי הלחם, ביחס של גרם אחד ל-100 גרם לחם. כמו כן, היא קבעה מגבלה מחייבת לכמות המלח במזון תינוקות וילדים, וכן במשקאות חלב, כך שהיא לא תעלה על גרם אחד ל-100 מיליליטר.

ה-SFDA מבצע סקרי שטח ומפתח אסטרטגיות לצמצום הדרגתי של צריכת מלח לנפש דרך מספר שלבים כדי לטפל במחלות כרוניות הנובעות מצריכתו, שכן הוא מהווה גורם מרכזי ליתר לחץ דם ובעקבותיו שבץ ומחלות לב המובילות למוות .

דיווחים אחרונים של ארגונים בינלאומיים חשפו כי יש שיעורים גבוהים מאוד של צריכת מלח במזרח התיכון, כאשר הצריכה הממוצעת לנפש עולה על 12 גרם ליום. בהקשר זה, ארגון הבריאות העולמי המליץ ​​למדינות לנקוט באמצעים הדרושים להפחתת צריכת המלח ל-5 גרם ליום באופן הדרגתי ומתון, המשפר את בריאות הציבור של החברה.

על המשתף

beeBuzz

0 0 הצבעות
דירוג מאמר
הירשם
להודיע על
0 הערות
משובים מוטבעים
צפה בכל התגובות