כוורת העולם הערבי

ראש ה-OIC מדגיש את תפקידה המכריע של התקשורת בהדגשת העניין הפלסטיני

JEDDAH – איגוד סוכנויות הידיעות של OIC (UNA) ערך ביום שלישי סדנה וירטואלית בנושא “תפוצת מדיה של הטרמינולוגיה של העניין הפלסטיני”, בהשתתפות המזכירות הכללית של הארגון לשיתוף פעולה אסלאמי (OIC), Islamic World Educational , ארגון מדע ותרבות (ISESCO), סוכנות בית מאל אל קודס, סוכנויות חברות ב-UNA ומספר דיפלומטים ואנשי תקשורת.

בנאום הפתיחה שלו לסדנה, הדגיש מזכ”ל ה-OIC, חיסין ברהים טהא, את התפקיד המכריע שממלאות סוכנויות הידיעות והתקשורת במדינות החברות ב-OIC כדי לשמור על נושא פלסטין ואל-קודס א-שריף בחזית הפוליטיקה והתקשורת. סצנת תקשורת. הוא גם ציין את החשיבות של יצירת מודעות קולקטיבית לעניין הפלסטיני ולגבי התוקפנות על השטח והקדושה של העם הפלסטיני.

In the speech delivered on his behalf by Assistant Secretary-General for Palestine and Al-Quds Affairs Samir Bakr Diab, the OIC chief affirmed that the organization is following up with great concern the escalation of the media war being waged by the Israeli occupation, whether באמצעות התקפות שיטתיות נגד התקשורת וצוותה, או באמצעות קידום נרטיבים ישראליים כוזבים ומזויפים השוללים את קיומו של העם הפלסטיני ואת זכויותיו הלגיטימיות.

המזכ”ל הסביר כי הסכסוך הנוכחי הוא פוליטי ומגולם בכיבוש הקולוניאלי הישראלי הבלתי חוקי של השטח הפלסטיני.

הוא קרא לתקשורת המסקרת חדשות פלסטיניות להדגיש מונחים כמו כיבוש, גזענות, טיהור אתני, הנכבה וההתנחלות הקולוניאלית.

המזכ”ל קרא גם לשקול פיתוח של מדריך עזר או מערכת של מדיניות תקשורת כללית להסדרת הטיפול התקשורתי בעניין פלסטין ואל-קודס אל-שריף באופן התורם לאיחוד הטרמינולוגיה המשמשת והמאמצים. פעלו כדי לקדם את הנרטיב הנכון על הנושא הפלסטיני.

בסיום, קרא בפועל מנכ”ל האו”ם, מוחמד בן עבד רבו אל-ימי, את המלצות הסדנה, לרבות פיתוח מדריך עזר לטרמינולוגיה הקשורה לעניין הפלסטיני והגשתו לוועידת שרי המידע האסלאמית במטרה לאמץ ולהפיץ לתקשורת במדינות החברות ב-OIC.

הסדנה קראה גם להפעיל את תפקידן של סוכנויות הידיעות בהתמודדות עם מידע מוטעה ומניפולציות תקשורתיות בטרמינולוגיה הקשורה לעניין הפלסטיני. – ספא

על המשתף

beeBuzz

0 0 הצבעות
דירוג מאמר
הירשם
להודיע על
0 הערות
משובים מוטבעים
צפה בכל התגובות