כוורת העולם הערבי

ראשות עיריית ג’דה מתחילה בפירוק מבנים על קרקע חדירה בצפון אובור

דגימה/עתון סעודי

ג’דה – ראש עיריית ג’דה החלה בפירוק מבנים וגדרות שנבנו על קרקע חדורת המשתרעת על שטח של יותר מ-5,000 מ”ר על חוף הים האדום בצפון אובור בג’דה.

המהלך של ראש העירייה בא בעקבות ביטולם של כ-110 שטרי בעלות שהוצאו בניגוד לתקנות. בית המשפט העליון ביטל לאחרונה את כתבי הבעלות הבלתי חוקיים הללו והוציא צווים לפינוי הנכסים הכרוכים במעשים אלה ולמסור את האתרים לראשות העירייה.

הנכסים המורחקים היו שייכים לאדם משפטי שהיה בעל הקרקע באמצעות שטר בעלות בלתי חוקי. המעשה היה בין 110 שטרות שבוטלו על ידי בית המשפט העליון בצו שניתן לאחרונה.

הבעלים של שטרי בעלות אלה כוללים נסיכים, שרים לשעבר, אנשי ונשות עסקים, חברות, סוכנויות ממשלתיות ופרטיות, בנוסף לשטרי בעלות שהבעלות עליהם אינה ידועה.

לטענת המקורות, צווי הביטול ניתנו על ידי בית המשפט העליון לאחר שבחן מקרוב את כתבי הבעלות והגיע למסקנה עם ראיות מהותיות כי מסמכים אלו נגבו שלא כדין ולא על סמך תקנות מאושרות ומכאן שחייבו את ביטולם. החלטת הביטול התקבלה לאחר השלמת כל ההליך השיפוטי בעניין זה.

המקורות ציינו כי בתי המשפט לערעורים זיהו הפרות משפטיות ושריעה במקרה של מספר כתבי בעלות. לקח כשנתיים להשלים את תרגיל הבדיקה והעיון במסמכים המבוטלים לנוכח גודל המשימה באמצעות בדיקה מדוקדקת של העסקאות המקוריות והרישומים הישנים.

על המשתף

beeBuzz

0 0 הצבעות
דירוג מאמר
הירשם
להודיע על
0 הערות
משובים מוטבעים
צפה בכל התגובות