כוורת העולם הערבי

שורה מאשרת הצעת חוק לקידום השימוש בשפה הערבית

דגימה/עיתון סעודי

ריאד – מועצת השורא אישרה שלשום את הצעת החוק לקידום השימוש בשפה הערבית, שמטרתה לקדם את השימוש בשפה הערבית על ידי חובת רשויות ממשלתיות ולא ממשלתיות להשתמש בה.

החוק קבע תקנות ספציפיות לנסיבות שבהן מותר לאחרים להשתמש בה, וכן להגביר את גאוות חברי החברה בשימוש בשפה הערבית כאחד מעמודי התווך המהווים את זהות החברה הסעודית. היא גם שואפת למלא את הוואקום החקיקתי הקיים, המיוצג על ידי היעדר מערכת משולבת המקדמת את השימוש בשפה הערבית בממלכה.

כמו כן, ביום שלישי דנה המועצה בדו”ח של מרכז העסקים הסעודי במהלכו הביעו החברים את עמדותיהם ודעותיהם לגבי הדו”ח.

עבדאללה אל-טאווי, חבר, הדגיש את החשיבות של תיאום המרכז עם סוכנויות מחקר וארגונים, בעוד חזאה אל-קחטני קראה למרכז לחזק את תפקידו על ידי מעקב ותמיכה בצמיחת ההשתתפות של בינוניים, קטנים וחברות. חברות מיקרו בתוצר המקומי הגולמי, ומציאת פתרונות הולמים כדי להבטיח שהן לא ידשדשו.

ד”ר מוחמד אל-עבאס, חבר נוסף, קרא לבחון ולשפר את ממשל המרכז ולעקוב אחר מדדים גלובליים עם תחילת הפעילות הכלכלית, בעוד ד”ר סלאח אל-טאלב הדגיש את החשיבות שבסניפים של המרכז בכלל. אזורי הממלכה.

המועצה הצביעה בעד אישור שתי טיוטות תזכירי שיתוף פעולה בין משרד האנרגיה הסעודי למשרד הכלכלה, המסחר והתעשייה היפני בתחום דלק המימן והאמוניה ונגזרותיו, ובתחום כלכלת הפחמן המעגלית ומיחזור פחמן. .

על המשתף

beeBuzz

0 0 הצבעות
דירוג מאמר
הירשם
להודיע על
0 הערות
משובים מוטבעים
צפה בכל התגובות