הנחיית SAMA להעלות פוליסות ביטוח רכב מיד לאחר הרכישה
כוורת העולם הערבי

הנחיית SAMA להעלות פוליסות ביטוח רכב מיד לאחר הרכישה

דגימה/עתון סעודי

ריאד – הבנק המרכזי הסעודי (SAMA) הורה כי חובה על כל חברות הביטוח להעלות למערכת המחשוב שלהן פוליסות ביטוח רכב מכל הסוגים, לרבות של חברות ויחידים, כך שתהליך ההעלאה יתאים ל- השלמת רכישת בעל הפוליסה. במקרה שהמערכת דוחה את הפוליסה, יש לקיים את חברות הביטוח לתקן את נתוניהן ולהעלותם מחדש באופן מיידי.

חברת סמ”א הנחתה את חברת נג’מ לשירותי ביטוח להיענות להעלאה מיידית וישירה של פוליסות ביטוח רכב מכל הסוגים לחברות ויחידים במערכת הרשות העוסקת בקישור אלקטרוני למשרד הפנים מיד עם קבלתן בחברות הביטוח.

במקרה שמערכת הרשות הנוגעת בדבר דוחה את המסמך, עליה להיות מחויבת לתקן את נתוניו ולהעלותם מחדש באופן מיידי, ועל חברת המערכת למסור לבנק המרכזי דיווח חודשי על מידת עמידתו ודרישותיו. התחייבות של חברות הביטוח להעלות את נתוני פוליסות ביטוח הרכב.

SAMA מנעה מכל חברות הביטוח להתחבר טכנית לכל פלטפורמה אלקטרונית מבלי לקבל אישור אי-התנגדות מראש מהבנק המרכזי. כמו כן, הוא חייב את החברות המקושרות לפלטפורמות אלקטרוניות לבדוק את מעמדן המשפטי ולהגישו לבנק המרכזי לתיקון.

סמ”א הדגישו כי חברות הביטוח לא צריכות למסור כל מידע או מידע הקשורים לעסקי הביטוח לכל פלטפורמה אלקטרונית לפני קבלת תעודת אי התנגדות מראש מהבנק המרכזי, בנוסף על הקפדה על כל ההליכים המשפטיים לפני קישור או החלפת נתונים או מידע עם כל פלטפורמה ברישיון או מורשה על ידי הבנק המרכזי.

על המשתף

beeBuzz

0 0 הצבעות
דירוג מאמר
הירשם
להודיע על
0 הערות
משובים מוטבעים
צפה בכל התגובות