כוורת העולם הערבי

2.5 מיליון מבקרים זרים הגיעו לסעודיה בפברואר

דיווח בעיתון הסעודי

RIYADH – שר התיירות אחמד אל-ח’טיב אמר כי מגזר התיירות בסעודיה רשם נתונים היסטוריים במונחים של שיעורי תפוסה ומספר המבקרים מחו”ל.

מספר המבקרים שהגיעו לממלכה במהלך חודש ינואר הגיע ל-2.4 מיליון, ומספר זה גדל ל-2.5 מיליון מבקרים במהלך פברואר.

אל-ח’טיב אמר זאת תוך כדי הפגישה החודשית החמישית עם משקיעים ואזרחים במגזר התיירות בממלכה. מספר רב של בעלים ומשקיעים במגזר התיירות מאזורים שונים בממלכה השתתפו במושב הוירטואלי.

אל-ח’טיב אמר כי המשרד הכשיר יותר מ-100,000 צעירים וצעירות סעודיות, מתוכם 10,400 הוכשרו בחו”ל והמדינה הוציאה יותר מ-400 מיליון SR בהקשר זה. “העסקתם היא באחריות המשרד ולכן כולם צריכים לשתף פעולה כדי להשיג מטרה זו”, אמר.

אל-ח’טיב שיבח את הביצועים החזקים של תעשיית המלונאות בממלכה ואת שיעורי התפוסה הגבוהים שהיו עדים לו בעבר. הוא ציין כי לתמיכה הרבה לה זוכה מגזר התיירות מההנהגה הנבונה הייתה השפעה רבה על השגת ההצלחות.

השר הדגיש את חשיבות ההקפדה על התקנות החדשות שאושרו על ידי המשרד לשדרוג הענף במסגרת מערך התיירות החדש. הוא דחק שכולם חייבים לתקן במהירות את מעמדם לפני המועד האחרון שקבע המשרד שיסתיים ב-25 במרץ.

אל-ח’טיב אמר כי המשרד מצפה לשיתוף הפעולה של כולם, במיוחד בעלי מגזר האירוח במכה ובמדינה אשר יהיו עדים לשיעור הצבעה גדול בשיא עונת העומרה ברמדאן, ושיעור תפוסה גבוה שעשוי להגיע ל-100 איש. אחוז, מה שדורש שיפור השירות ומחויבות לאיכות גבוהה. הוא הדגיש כי המשרד יהיה נוכח מסביב לשעון באמצעות המשקיפים והפקחים שלו כדי להבטיח את מידת הציות במתן שירותים יוקרתיים לעולי הרגל.

אל-ח’טיב הדגיש כי התקנות שמוציא המשרד ברורות, ועליהן כל עובדי המגזר ללא יוצא מן הכלל. “המשרד ימלא את תפקידו בכל הנוגע למעקב והטלת עונשים על מפרי הסדר, בעיקר עבירות של מדריכי תיירים. המשרד מעוניין שיהיו מדריכים מוסמכים העוסקים בתחום זה שחייבים לרכוש מידע נכון, מספיק, מדויק וללא דופי”, אמר.

אל-ח’טיב הסביר שרוב המבקרים, בין אם מתוך הממלכה או מחוצה לה, רוצים ללמוד על כל אזור בממלכה במונחים של היסטוריה, מורשת, תרבות, מנהגים, דרכי מסחר וחיים, בעבר ובהווה, מה שמצריך רישיון מדריכים מוסמכים.

אל-ח’טיב הדגיש כי במשרד להוטים להקפיד על רישיון מדריכי הטיולים, ולא תהיה שאננות או רשלנות בעניין כשירותם. הסיבה לכך היא שההיסטוריה, התרבות והציוויליזציה של הממלכה חייבות להגיע לעולם בצורה הטובה ביותר, בין אם דרך מדריכי תיירים או אתרי האינטרנט והפלטפורמות שהמשרד עובד עליהם ברציפות, המציגים את הממלכה כ”רוח סעודיה”. שמכיל מידע מקיף על הממלכה.

אל-ח’טיב הדגיש את נלהבותו של המשרד ליישם את הסעודיזציה במגזר התיירות החיוני. “הסעודה היא נושא שלא יתקבל לדיון או דחיה, ושיש מספר רב של אנשים בממלכה שרוצים לעבוד במגזר הזה”, אמר.

השר קרא למשתתפי הישיבה לתמוך במשרד ולפעול עמו להשגת יעדים משותפים, באופן התורם לשיפור ביצועי המגזר. הוא ציין כי המשרד נמצא בתהליך של הקמת צוות תמיכה טכנית כדי להקל על תהליך התקשורת בין המשרד לעובדים במגזר התיירות.

על המשתף

beeBuzz

0 0 הצבעות
דירוג מאמר
הירשם
להודיע על
0 הערות
משובים מוטבעים
צפה בכל התגובות