כוורת העולם הערבי

Aramco מרחיבה את הנוכחות בסין על ידי רכישת 10% ממניות Rongsheng Petrochemical

DHARAN – ארמקו חתמה על הסכמים סופיים לרכישת מניות של 10% ב-Rongsheng Petrochemical Co. Ltd (Rongsheng) הנסחרת בשנזן תמורת 3.6 מיליארד דולר, בעסקה שתרחיב משמעותית את נוכחותה במורד הזרם בסין.

באמצעות ההסדר האסטרטגי, Aramco תספק 480,000 חביות ליום (bpd) של נפט גולמי ערבי לחברת Rongsheng, Zhejiang Petroleum and Chemical Co. Ltd (ZPC), במסגרת הסכם מכירה ארוך טווח. Aramco Overseas Company (AOC), חברה בת בבעלות מלאה של Aramco, תרכוש את הזכויות ברונגשנג.

בין שאר הנכסים, רונגשנג מחזיקה במניות של 51% ב-ZPC, אשר בתורה מחזיקה ומתפעלת את מתחם הזיקוק והכימיקלים המשולב הגדול ביותר בסין עם יכולת לעבד 800,000 בסיס נפט גולמי וליצור 4.2 מיליון טון מטרי של אתילן בשנה. .

מוחמד י. אל קחטאני, סגן נשיא ארמקו ב-Downstream, אמר: “הכרזה זו מדגימה את המחויבות ארוכת הטווח של ארמקו לסין ואת האמונה ביסודות של מגזר הפטרוכימיה הסיני. זוהי רכישה חשובה עבור Aramco בשוק מפתח, התומכת בשאיפות הצמיחה שלנו ומקדמת את הנוזלים שלנו לאסטרטגיית כימיקלים. היא גם מבטיחה להבטיח אספקה ​​אמינה של נפט גולמי חיוני לאחד מבתי הזיקוק החשובים ביותר בסין”.

לי שוירונג, יו”ר רונגשנג, אמר: “שיתוף הפעולה האסטרטגי הזה ייקח את הידידות והאמון ההדדי ארוכי הטווח שלנו לרמה חדשה, ויסלול את הדרך לעתיד מזהיר לפיתוח איכותי של תעשיית הפטרוכימיה בעולם. אני מאמין שהמעורבות של ארמקו תעזור מאוד לרונגשנג ליישם את אסטרטגיית הצמיחה הפטרוכימית שלה”.

ההשקעה תעגן קשר חשוב בין Aramco, Rongsheng ו-ZPC, המפעילה את אחד מנכסי ההמרה הכימיים המתקדמים בעולם.

העסקה כוללת מכירה משנית מחוץ לשוק של מניות Rongsheng על ידי בעל מניות הרוב Zhejiang Rongsheng Holding Group, עם פוטנציאל לשיתוף פעולה עתידי בין הצדדים במסחר, זיקוק, ייצור כימיקלים ורישוי טכנולוגיה. העסקה צפויה להיסגר עד סוף 2023, וכפופה לאישורים רגולטוריים.

זה מגיע בעקבות ההודעה ב-26 במרץ כי המיזם המשותף של ארמקו, Huajin Aramco Petrochemical Company (HAPCO), תכננה להתחיל בבניית בית זיקוק משולב ופטרוכימי גדול בצפון מזרח סין ברבעון השני של 2023. Aramco, שיש לה 30% חלקה ב-HAPCO, תספק עד 210,000 bpd של נפט גולמי למתחם.

יחד, השותפות עם Rongsheng והמיזם המשותף HAPCO תביא לכך ש-Aramco תספק סך של 690,000 Bpd של נכסי המרה גולמית לכימיקלים גבוהים. – SG

על המשתף

beeBuzz

0 0 הצבעות
דירוג מאמר
הירשם
להודיע על
0 הערות
משובים מוטבעים
צפה בכל התגובות