כוורת העולם הערבי

מסגד אל-סאפא בן 1,300 שנה באל-באהא יעבור שיפוץ

ריאד – נבנה לפני כ-13 מאות שנים, ומייצג את אחד המסגדים העתיקים ביותר של הממלכה באזור אל-באהא, המסגד ההיסטורי אל-סאפא יעבור תהליך שיפוץ מקיף במסגרת השלב השני של פרויקט הנסיך מוחמד בן סלמאן לפיתוח מסגדים היסטוריים.

פרויקט השיפוץ יבטיח שימור סגנון הסראט הייחודי של המסגד וערכו ההיסטורי תוך שיקום האלמנטים האסתטיים שלו וחידוש בנייתו בחומרים טבעיים לרבות אבן מהרי סראווט ועץ מקומי המשמש בתקרות, עמודים, חלונות ודלתות.

ממוקם בנפת Baljurashi, תהליך השיפוץ ישמור על טביעת הרגל של המסגד והקיבולת שלו ללא שינוי. שטחו הנוכחי של המסגד הוא 78 מ”ר, והוא יכול להכיל 31 מתפללים. השיקום יבוצע על פי מערך שיטות המשמרות את ערכיו ההיסטוריים והעיצוביים של המסגד.

המסגד נבנה לפני כמעט 1.350 שנה, מוקף במבנים סמוכים המופרדים במעברים צרים בכפר בהרים הגבוהים, בו יש צורות בנייה רבות, כולל מבני אבן המאופיינים בפתחים צרים.

מסגד אל-סאפא נתמך בשני עמודים נפרדים של עצי ערער, ​​שפרויקט הנסיך מוחמד בן סלמאן יפתח מחדש, בנוסף לשימור הכתובות על עמודי המסגד ופיתוחם עם כתובות של יחידת המדרגות, בצעד שיאפשר גם להחיות את המסורות האדריכליות העתיקות של אזור אל-באהא ולהדגיש את המורשת ההיסטורית העתיקה שלו.

אומרים שהאדם הראשון שבנה את מסגד אל-סאפא היה סופיאן בן עוף אל-ג’אדי, ובאותה עת, למסגד היה תפקיד חברתי בולט, שכן הוא נחשב למקום שבו תושבי הכפר יכולים להתאסף ולדון בענייניהם. לפתור את המחלוקות שלהם בין תפילות המגריב לאישה.

השלב השני של הפרויקט כיסה 30 מסגדים היסטוריים על פני 13 אזורי הממלכה, כולל שישה מסגדים בריאד, חמישה מסגדים במכה, ארבעה מסגדים במדינה, שלושה באסיר, שניים בכל אחד מאזור המזרח, אל-ג’וף וג’זאן. , ומסגד אחד בכל אחד מאזור הגבולות הצפוניים, טבוק, אל-באהא, נג’ראן, הייל ואל-קאסים.

זה בא עם השלמת השלב הראשון, שכלל שיקום ושיקום של 30 מסגדים היסטוריים ב-10 אזורים.

מטרת הפרויקט היא להשיג איזון בין תקני בנייה עתיקים ומודרניים באופן המעניק למרכיבי המסגדים מידה הולמת של קיימות ומשלב את השפעות הפיתוח עם מכלול של מורשת ומאפיינים היסטוריים.

תהליך השיפוץ מבוצע על ידי חברות סעודיות המתמחות במבני מורשת, תוך שימת דגש על מעורבות מהנדסים סעודים על מנת להבטיח את שימור הזהות האורבנית האותנטית של כל מסגד מאז הקמתו.

פרויקט הנסיך מוחמד בן סלמאן לפיתוח מסגדים היסטוריים משרת ארבע יעדים אסטרטגיים: שיקום מסגדים היסטוריים לפולחן ותפילה, שחזור האותנטיות האורבנית של מסגדים היסטוריים, הדגשת הממד התרבותי של ערב הסעודית ושיפור המעמד הדתי והתרבותי. של מסגדים היסטוריים.

הפרויקט תורם גם להדגשת ההיקף התרבותי והתרבותי של הממלכה כאחד מעמודי התווך של החזון הסעודי 2030 על ידי שימור מאפיינים אורבניים אותנטיים וניצולם כדי לתרום לפיתוח עיצובי מסגדים מודרניים. – ספא

על המשתף

beeBuzz

0 0 הצבעות
דירוג מאמר
הירשם
להודיע על
0 הערות
משובים מוטבעים
צפה בכל התגובות