כוורת העולם הערבי

GASTAT: במדינה יש את שיעור האבטלה הגבוה ביותר בקרב סעודים, בריאד רושמת את הנמוך ביותר

דיווח בעיתון הסעודי

ריאד – מדינה רשמה את שיעור האבטלה הגבוה ביותר בקרב סעודים באזורים המנהליים ברחבי הממלכה, 12.2 אחוזים, בעוד ריאד רשמה את שיעור האבטלה הנמוך ביותר עם 6.7 אחוזים. זה נכלל בנתונים הסטטיסטיים שפרסמה הרשות הכללית לסטטיסטיקה (GASTAT).

אחרי מדינה הגיעה ג’אזאן בשיעור האבטלה בקרב סעודים ב-11 אחוזים בעוד שמכה והמחוז המזרחי רשמו 7 אחוזים ו-6.9 אחוזים בהתאמה.

מהרשות נמסר כי שיעור האבטלה בקרב סעודים רשם ירידה משמעותית והגיע ל-8 אחוזים ברבעון הרביעי של 2022, לעומת 9.9 אחוזים ברבעון הקודם.

כמו כן חלה ירידה בשיעור האבטלה עבור כלל האוכלוסייה בממלכה, והגיעה ל-4.8 אחוזים במהלך התקופה בהשוואה לרבעון השלישי של 2022.

על פי נתוני GASTAT, שיעור האבטלה בקרב צעירים סעודים בגילאי 15 עד 24 הגיע ל-16.8 אחוז ברבעון הרביעי של 2022. הסטטיסטיקה הראתה כי שיעור האבטלה בקרב אזרחים סעודים בקבוצת גיל העבודה העיקרי של בין 25 ל-54 שנים. עמד על 7 אחוזים באותה תקופה.

דו”ח GASTAT חשף גם את שיעור האבטלה בקרב סעודים בהתאם לרמת ההשכלה שלהם. לבעלי תואר ראשון או מקבילו היה שיעור האבטלה הגבוה ביותר של 9.9 אחוזים ברבעון הרביעי של 2022, ואחריהם בעלי תעודה עם 8.1 אחוזים בעוד ששיעור האבטלה בקרב בוגרי תיכון עמד על 7.4 אחוזים. האבטלה בקרב בעלי תואר דוקטור הייתה הנמוכה ביותר ועומדת על 0.2 אחוזים.

בכל הנוגע לאבטלה בקרב סעודים לפי התמחויות חינוכיות, השיעור הגבוה ביותר היה במדעי הטבע, מתמטיקה וסטטיסטיקה שעמד על 12.8 אחוזים, אחריהם אמנויות ומדעי הרוח על 11.6 אחוזים, ולאחר מכן תקשורת וטכנולוגיית מידע על 10 אחוזים.

על המשתף

beeBuzz

0 0 הצבעות
דירוג מאמר
הירשם
להודיע על
0 הערות
משובים מוטבעים
צפה בכל התגובות