מסגד אל-ראיאן משקף את ההיסטוריה הישנה של מסגדים ארכיאולוגיים של ג’זאן
כוורת העולם הערבי

מסגד אל-ראיאן משקף את ההיסטוריה הישנה של מסגדים ארכיאולוגיים של ג’זאן

ג’אזן – המסגד הארכיאולוגי של מרכז עמק ג’אזאן מציין היסטוריה עתיקה, אולי יותר מ-400 שנה, שכן הוא בולט כאחד המסגדים הארכיאולוגיים העתיקים ביותר באזור ג’אזאן ששמר על בנייתו העתיקה.

למרות שהמקורות ההיסטוריים לא אישרו תאריך מסוים לבניית המסגד, צוות “האנציקלופדיה של אנדרטאות ג’אזאן” ערך סקרי שטח של חומות המסגד והמיהרב של המסגד.

הם גם סקרו את הכיפות שמעל המסגד שם הצוות לא הצליח לזהות אלמנטים דומים באזור ג’אזאן, ולכן לא ניתן להתייחס לעידן בנייתו.

המחרב הוא גומחה בחומת מסגד המציינת את הקיבלה, כיוון הכעבה במכה שאליו צריכים המוסלמים לפנות בעת התפילה.

המסגד ממוקם על גבי גבעה המכונה “הכיכר” מדרום לעיירה אל-ראיאן במרכז ואדי ג’זאן, שבה נראה כי המבנה העתיק והמחרב שלו עומד בראש הרחבה המודרנית של המסגד כדי להכיל יותר מתפללים. .

בדרך למסגד הישן עוברים המבקרים בהרחבה המודרנית שנוספה לחלקו הדרומי של המסגד בשנת 1432 לספירה, ששטחה כ-300 מ”ר ויכולה של למעלה מ-250 מתפללים.

המבקר מבחין בעמידות בנייתו של המסגד, אשר שומר על תבניתו המסורתית במשך מאות שנים.

המבנה הארכיאולוגי, עם בנייתו, היה בשטח של כ-120 מ”ר עם מקום לכ-100 מתפללים, בו שימשו אבנים וחתיכות בוץ שרוף לבנייה וכן בהסתמך על קשיחות הקירות החיצוניים ורוחב הקירות המגיעים לערך אחד. מטר.

למסגד שני בסיסי אבן מלבניים במרכז, הקשורים יחד עם קירות המסגד באמצעות קשתות אבן אחרות, הנושאות שש כיפות בצורת כס היוצרות את גג המסגד.

סניף המשרד לעניינים אסלאמיים, קריאה והכוונה באזור ג’אזאן הקדיש תשומת לב למסגד, שלאורך ההיסטוריה הארוכה שלו נותר מגדלור לידע, בית תפילה ושינון הקוראן הקדוש. – ספא

על המשתף

beeBuzz

0 0 הצבעות
דירוג מאמר
הירשם
להודיע על
0 הערות
משובים מוטבעים
צפה בכל התגובות