כוורת העולם הערבי

מסגד המלך עבדולעזיז … מסגד תוניסאי בהשראת הרוח הסעודית

טוניס – היחסים בין סעודיה ותוניסיה התקדמו והקיפו את כל התחומים, במיוחד את התחום הדתי.

הממלכה תמכה במוסדות ובמסגדים דתיים בתוניסיה בפרויקטים המספקים נוחות והקלות למוסלמים והופכים אותם למגדלור דתי לדוגמה, כמו מסגד המלך עבדולעזיז ברובע אל-מנאר בתוניס.

הממלכה תרמה למסגדים באזורים שונים של תוניסיה ותומכת בפרויקטים שונים, רובם באמצעות הקרן הסעודית לפיתוח (SFD), שנתנה את חסות הפרויקט לשיקום מסגד המלך עבדולעזיז בסכום מוערך של 2 מיליון SR.

המסגד הוקם לפני 35 שנה לפי הצעתו של ד”ר עבדאללה אל-וסיף, נשיא המועצה האיסלאמית העליונה לשעבר בתוניסיה ופרופסור לשעבר למשפטים אסלאמים באוניברסיטה סעודית.

לאחר שחזר לתוניסיה, הוא פנה לרשויות המוסמכות בממלכה לקבלת אישור לתחילת תהליך הקמת המסגד, בתמיכת כל המימון הנדרש מממשלת האפוטרופוס של שני המסגדים הקדושים המלך פאהד.

מסגד המלך עבדולעזיז יכול להכיל כ-3,500 מתפללים בשטח כולל של 500 מ”ר, עם שלוש קומות, כולל קומה להתפלל לנשים. המסגד כולל עיצוב אדריכלי חיצוני יוצא דופן, עם צבעים לבנים וירוקים, המדמים את צבעי דגל הממלכה.

האימאם של מסגד המלך עבדולעזיז, שייח’ איסמעיל אל-ינבוי, אישר כי המימון של המסגד היה כולו באמצעות תרומה סעודי מאפוטרופוס שני המסגדים הקדושים המלך פאהד, והוא נותר מקושר רוחנית וגיאוגרפית לממלכה, הממוקמת על המלך עבדולעזיז. רחוב ונקרא על שמו.

השגריר הסעודי בתוניסיה, ד”ר עבדולעזיז בן עלי אל-סאקר, חידש מצידו בהצהרה לסוכנות העיתונות הסעודית, את העניין המתמיד של הנהגת הממלכה לתמוך במסגדים ובמקומות תפילה בכל מדינות ערב והאסלאם, לפי חזון הממלכה 2030.

השגריר אל-סאקר הדגיש כי אחת ממטרות החזון היא לתמוך במסגדים ולהקל על נהלים עבור מבצעי אומרה ועולי רגל, והצביע על רצונה של הנהגת הממלכה להאיץ את יישום פרויקטי ההכנה והשיקום שהוכרזו קודם לכן במדינות הנוגעות בדבר. – ספא

על המשתף

beeBuzz

0 0 הצבעות
דירוג מאמר
הירשם
להודיע על
0 הערות
משובים מוטבעים
צפה בכל התגובות