ערב הסעודית משיקה פלטפורמה דיגיטלית ראשונה לחינוך מפגעים סיסמיים
כוורת העולם הערבי

ערב הסעודית משיקה פלטפורמה דיגיטלית ראשונה לחינוך מפגעים סיסמיים

דיווח בעיתון הסעודי

ג’דהערב הסעודית, המיוצגת על ידי הסקר הגיאולוגי הסעודי (SGS), השיקה ביום שלישי את פלטפורמת בסיס סיכונים גיאולוגיים, הפלטפורמה המדעית הדיגיטלית הראשונה שמטרתה ללמד את הקהילה על סכנות במונחים של אסונות טבע.

הפורטל יגיש נתונים סיסמיים חשובים המשרתים את הקהילה, בנוסף לזרז הפעלת הסכמים ובקשות שהרשות מיישמת כגון מחקרים והערכת סיכונים סיסמיים במקומות שונים.

שר התעשייה והמשאבים המינרלים ויו”ר הדירקטוריון של SGS בנדר אלחוראיף השיקו את הפלטפורמה. טקס ההשקה נערך בשולי הישיבה ה-44 של דירקטוריון הרשות.

בפגישה נכח גם סגן שר התעשייה והמשאבים המינרלים לענייני כרייה Eng. חאליד אל-מודייפר, מנכ”ל SGS Eng. עבדאללה אלשמראני, חברי הדירקטוריון, ומספר בכירים ב-SGS.

טאריק אבא אל-חייל, דובר SGS, אמר כי המטרה של השקת הפלטפורמה החדשה היא להפוך נתונים סייסמיים לזמינים כ”דף אלקטרוני דיגיטלי הכולל את כל המידע הקשור לנתונים סייסמיים ומפות בסעודיה וסביבתה”. לדבריו, הפלטפורמה תתרום למתן פתרונות טכניים למניעת סיכונים פוטנציאליים בעתיד ותתמוך במחקרים לשיפור פתרונות תשתית. הפלטפורמה תכיל הרבה נתונים סייסמיים שיעזרו לתמוך במחקר ולהפיץ תרבות בכל הקשור למפגעים גיאולוגיים.

אבא אל-חייל ציין כי פלטפורמת הסיכונים הגיאולוגיים היא הפלטפורמה המדעית הדיגיטלית הראשונה שמלמדת מפגעים סייסמיים בסעודיה. “הפלטפורמה מאפשרת למשתמש לבחון נתוני פעילות סיסמיים בכל מקום, וגם מאפשרת לו לצפות בנתונים ומפות רלוונטיות, מלבד גישה למידע בקלות. זה גם מאפשר לחוקרים ולמומחים לבקש את הנתונים האלה ולהשתמש בהם במחקרים מדעיים”, הוסיף.

על המשתף

beeBuzz

0 0 הצבעות
דירוג מאמר
הירשם
להודיע על
0 הערות
משובים מוטבעים
צפה בכל התגובות