הצוות הטכני הסעודי מגיע לטהרן כדי לדון בפתיחה מחדש של משלחות דיפלומטיות
כוורת העולם הערבי

הצוות הטכני הסעודי מגיע לטהרן כדי לדון בפתיחה מחדש של משלחות דיפלומטיות

דיווח בעיתון הסעודי

טהרן – צוות טכני סעודי הגיע לטהרן ביום שבת כדי לדון בפתיחה מחדש של הנציגויות הדיפלומטיות של סעודיה באיראן, כך דיווחה סוכנות העיתונות הסעודית (SPA).

על פי הדיווח, סעודיה תפתח מחדש את שגרירותה בטהרן והקונסוליה במשהד. זה נחשב לביקור הרשמי הראשון של משלחת סעודית בטהרן מאז 2016.

זה בא ביישום ההסכם המשולש המשותף של ערב הסעודית, איראן וסין, ולמה שסוכם על שני הצדדים במהלך ישיבת השיחות בין שני שרי החוץ ביום חמישי.

הצוות הטכני הסעודי, בראשותו של נאצר אל-גנום, נפגש עם ראש הפרוטוקול בשגריר משרד החוץ האיראני הונרדוסט במטה משרד החוץ בטהרן.

במהלך הפגישה, הביע ראש הצוות הסעודי את תודתו לשגריר הונרדוסט על קבלת הפנים החמה והקלה על הליכי הגעת הצוות. הונרדוסט הביע את נכונותה של ארצו לספק את כל המתקנים והתמיכה כדי להקל על המשימה של הצוות הסעודי.

ביום חמישי, סעודיה ואיראן הסכימו לפתוח מחדש את הנציגויות הדיפלומטיות בשתי המדינות בתוך תקופה של חודשיים כפי שסוכם במרץ, על פי הצהרה משותפת שפורסמה בעקבות הפגישה ההיסטורית בין שר החוץ הנסיך פייסל בן פרחאן עם עמיתו האיראני חסין. אמיר עבדולהיאן בבייג’ין.

שני הצדדים הסכימו להמשיך בצעדים הדרושים לפתיחת שגרירויותיהם בריאד ובטהרן, והקונסוליות הכלליות שלהם בג’דה ובמשהד.

צוותים טכניים משני הצדדים ימשיכו לתאם ולדון בדרכים להגברת שיתוף הפעולה בין שתי המדינות, לרבות חידוש הטיסות, ביקורים דו-צדדיים של משלחות מהמגזר הציבורי והפרטי והקלת הנפקת אשרות.

על המשתף

beeBuzz

0 0 הצבעות
דירוג מאמר
הירשם
להודיע על
0 הערות
משובים מוטבעים
צפה בכל התגובות