כוורת העולם הערבי

מדריך חדש שהוצא לבטיחות עולי הרגל בעשרת הימים האחרונים של הרמדאן

דיווח בעיתון הסעודי

ריאד – משרד הפנים הוציא מדריך חדש לשמירה על ביטחונם וביטחונם של עולי הרגל והמתפללים במהלך 10 הימים האחרונים של הרמדאן.

המדריך כולל עדכון של מספר הנחיות שהוכרזו בתחילת הרמדאן, כדי להקל על הביצוע הפולחני לעולי הרגל.

המשרד הבהיר את דרכי ההגעה למסגד הגדול, שכן עולי הרגל יכולים להשתמש באוטובוסי התחבורה הציבורית מנמל התעופה הבינלאומי המלך עבדולעזיז (KAIA) בג’דה, או מהחניונים לתחנות התחבורה הציבורית באזור המרכז סביב הגרנד. מִסגָד.

עולי רגל יכולים גם להשתמש במוניות כדי להגיע למיקום הקרוב ביותר למסגד הגדול, או למקומות המגורים, וכן דרך תחנת Haramain מ-KAIA לתחנת אל-ראסיפה במכה.

הצליינים יכולים ללכת ברגל מיחידות המגורים באזור המרכז והשכונות הסמוכות למסגד הגדול, או באמצעות שימוש בשירותי התחבורה הציבורית התכופים הממוקמים בין החניות המכוניות במכה לתחנות התחבורה הציבורית באזור המרכז.

למסגד הגדול ישנה אפשרות להגיע עולי רגל באמצעות מכונית פרטית בה נוהגים עולי רגל שאינם עומרה, המסיעים אותם למקום הקרוב ביותר למסגד או למקומות מגורים.

לעולי הרגל שאינם בני עומרה מותר לעצור רק בחניונים הממוקמים בכניסות למכה, ואז עולי רגל משתמשים בתחבורה הציבורית כדי להגיע ליעד הרצוי.

זאת על מנת להקל על הגישה של עולי הרגל לאזור המרכז מסביב למסגד הגדול, כפי שאמר המשרד במדריך כי הדרכים באזור המרכז יועדו לעוברים ושבים בלבד, בהם כל סוגי הרכבים, לרבות אופנועים. ואופניים, יהיו אסורים בכל עת.

כלי רכב שיחנו במקומות המשפיעים על תנועת הולכי רגל ייגררו, ובעליהם או המורשים יהיו נתונים לעבירת תנועה.

באשר להנחיות התנועה במסגד הגדול ובכיכרותיו, על העולים לציית להנחיות שנקבעו על ידי אנשי הביטחון, בנוסף לחשיבות ההקפדה על ההנחיות דרך דלתות המסגד הגדול על פי הנקבע ע”י. השלטים.

ראוי להזכיר כי על הדלתות הראשיות של המסגד הגדול במכה מוצבים לוחות זוהרים, והם מציינים את מעמד האתרים בתוך המסגד הגדול ומראים אם יש אפשרות לזמינות של מקומות לתפילה במקום.

האור הירוק פירושו שהצליינים יכולים להיכנס עקב הימצאות מקומות פנויים, ואילו האור האדום מציין שהכניסה אסורה בשל מלא מקום בכל האתרים.

המדריך מסביר שעולי הרגל יכולים להגיע להקיף (תוואף) דרך המסדרונות המובילים לשער המלך עבדולעזיז, שער המלך פאהד, שער אומרה ושער השלום.

ראוי לציין כי הקומה הגדולה יועדה לעולי רגל עם מוגבלויות, שם הם יכולים להשתמש בכלי רכב חשמליים.

לגבי איסורים, אסור לעולי רגל להוביל חפצים אישיים למסגד הגדול ולחצרותיו, או לתלותם על חלונות המסגד מבפנים ומבחוץ, או להשאירם בחצרות.

איסוף תרומות אסור במסגד הגדול, אמר המשרד, והוסיף שאסור לעשן, להתחנן או לעסוק במסחר (למכור או לקנות).

חל איסור על עולי הרגל להשתמש בשקעי חשמל (תקעים) שהוקצו לעבודות תחזוקה, למטרות אישיות, על מנת להימנע מקצרים חשמליים.

המדריך כולל גם ברקוד לכל החניונים הפנימיים והחיצוניים, בו מפות מראות כיצד להגיע למסגד הגדול בזמן הגעה לעומרה או תפילה במהלך הרמדאן.

הוא כולל גם מספר מידע נוסף שניתן למצוא דרך הקישור הבא: https://2u.pw/WyM7Wg

על המשתף

beeBuzz

0 0 הצבעות
דירוג מאמר
הירשם
להודיע על
0 הערות
משובים מוטבעים
צפה בכל התגובות