כוורת העולם הערבי

השגריר הסעודי אל-ג’אבר: הביקור שלי בצנעא נועד לתמוך בהפוגה, לטפח דיאלוג תימני

דיווח בעיתון הסעודי

כיבוש סעודיה ממשיכה במאמציה לפתור את המשבר בתימן ולרפא את הקרע בין המפלגות התימניות, כמו גם לתמוך ביוזמת השלום שהציגה ב-2021. שגריר סעודיה בתימן מוחמד סעיד אל-ג’אבר ומשלחת עומנית מקיימים פגישות רצופות. עם מנהיגי המיליציות החות’יות בצנעא מהבחינה הזו.

אל-ג’אבר אמר בהצהרה בחשבון הטוויטר שלו ביום שני: “בהמשך למאמצי הממלכה לשים קץ למשבר התימני ובתמיכה ביוזמה שהציגה הממלכה ב-2021, אני מבקר בצנעא במטרה לייצב הפסקת האש, תמיכה בתהליך חילופי שבויים ודיון בדרכי הידברות בין המרכיבים התימנים כדי להגיע לפתרון מדיני מקיף ובר קיימא בתימן”.

הוא אמר שהממשלה ואנשי הממלכה עמדו במשך עשרות שנים עם אחיהם בתימן בנסיבות האפלות ביותר ובמשברים פוליטיים וכלכליים. “מאמצים אחים נמשכים מאז 2011 להשיג את שאיפותיהם של בני האחים בתימן להחזרת הביטחון, היציבות והשגשוג הכלכלי”, אמר.

ראוי לציין כי שר החוץ הסעודי הנסיך פייסל בן פרחאן הכריז במרץ 2021 על יוזמה מקיפה לפתרון המשבר בתימן בהתבסס על החלטות האו”ם. באותה עת הוא הדגיש במסיבת עיתונאים כי היוזמה נועדה לפתוח את נמל התעופה בצנעא ולהתחיל בהתייעצויות פוליטיות בין המפלגות התימניות.

ערב הסעודית מבקשת לתמוך במאמצים בינלאומיים לקרב את המפלגות התימניות לשולחן אחד, מה שמוביל לגשר על השסע לאחר הצלחתה להפגיש את כל מרכיבי הלגיטימיות באפריל 2022 ולהמציא חזון מאוחד לתמיכה בפוליטיקה ובפיתוח. תהליך, כמו גם להשיג התקדמות של המדינה ולסיים את שפיכות הדמים.

על המשתף

beeBuzz

0 0 הצבעות
דירוג מאמר
הירשם
להודיע על
0 הערות
משובים מוטבעים
צפה בכל התגובות