כוורת העולם הערבי

שיחות ג’דה מתמקדות בהסדר מקיף של המשבר הסורי וחזרתו לחיק הערבים

דיווח בעיתון הסעודי

ג’דה – מאותת על כך בידודה האזורי בן העשור של סוריה מתקרב לסיומו, דמשק הסכימה איתה ערב הסעודית ביום רביעי ליזום את הצעדים הדרושים להשגת הסדר מדיני מקיף של המשבר הסורי.

בהצהרה משותפת שפורסמה בתום השיחות הרשמיות בין שר החוץ הסעודי הנסיך פייסל בן פרחאן ושר החוץ והיוצאים הסורי ד”ר פייסל מקדד בג’דה ביום רביעי, החליטו שתי המדינות להבטיח גישה לסיוע הומניטרי לכל. שטחי סוריה.

מקדד הגיע בתגובה להזמנה שהעניק הנסיך פייסל בן פרחאן. זהו הביקור הראשון של דיפלומט סורי בכיר בממלכה מזה יותר מעשור, לאחר הסכם שנערך לאחרונה בין ריאד לדמשק לחידוש קשרים דו-צדדיים ולפתוח מחדש את שגרירויותיהם.

שיחות שרי החוץ התמקדו באימוץ הצעדים שיש לנקוט למימוש הסדר מקיף של המשבר הסורי שיסיים את כל השלכותיו, השגת פיוס לאומי ויתרום להחזרת סוריה לחיק הערבים שלה, מלבד חידוש המשבר בסוריה. תפקיד טבעי בעולם הערבי.

במהלך מושב השיחות הרשמיות, שני הצדדים דנו במאמצים שהופעלו להגיע לפתרון מדיני למשבר הסורי, השומר על אחדות סוריה, ביטחונה, יציבותה, זהותה הערבית ושלמותה הטריטוריאלית, באופן שיקדם את רווחתה ושגשוגה של סוריה. העם הסורי.

לפי ההצהרה, סעודיה וסוריה הסכימו על החשיבות של פתרון קשיים הומניטריים ומתן סביבה מתאימה לסיוע שיגיע לכל האזורים בסוריה. הם גם הסכימו ליצור את התנאים הדרושים לחזרתם של פליטים ועקורים סורים לאזורים שלהם, לשים קץ לסבלם ולאפשר להם לחזור בשלום למולדתם, ולנקוט בצעדים נוספים שיתרמו לייצוב המצב בכל שטחי סוריה. .

שני הצדדים הדגישו את החשיבות של חיזוק הביטחון ולחימה בטרור על כל צורותיו וארגוניו. שתי המדינות הדגישו גם את הצורך להגביר את שיתוף הפעולה במאבק בהברחות ובסחר בסמים, ואת הצורך לתמוך במוסדות המדינה הסורית, להרחיב את שליטתם על אדמותיה כדי לסיים את נוכחותן של מיליציות חמושות, כמו גם את ההתערבות הזרה בפנים. ענייני סוריה.

סעודיה וסוריה בירכו על תחילתם של נהלים לחידוש השירותים הקונסולריים והדיפלומטיים והטיסות בין שתי המדינות.

מצדו, שר החוץ הסורי מקדד העריך את המאמצים שעשתה סעודיה לסיים את המשבר הסורי, ואת מתן הסיוע ההומניטרי והסיוע שלה לנפגעים ברעידות האדמה ההרסניות שפקדו את סוריה בפברואר השנה.

על המשתף

beeBuzz

0 0 הצבעות
דירוג מאמר
הירשם
להודיע על
0 הערות
משובים מוטבעים
צפה בכל התגובות