המשרד לאיכות הסביבה: ההשקעה בשושני טאיף מסתכמת ב-64 מיליון ₪
כוורת העולם הערבי

המשרד לאיכות הסביבה: ההשקעה בשושני טאיף מסתכמת ב-64 מיליון ₪

TAIF – הניחוח של ורדים טאיף מתפשט ברחבי העיר טאיף. הפרחים, עם צבעיהם העזים המכסים גבהים והרים, מכריזים על עונת שושני הטאיף השנתית, שמתחילה עם תחילת האביב במרץ ונמשכת 45 ימים.

העונה מושכת אליה חובבי ורדים ויצרני בשמים רבים מסעודיה ומחוצה לה המגיעים ליהנות ולקחת חלק בפעילויות של “פסטיבל הוורדים בטאיף”, הנערך מדי שנה בעונת הקציר שלו להחדרת תרבות הוורדים ותוצרי הלוואי השונים שלהם. . הפסטיבל מקושר כעת לטאיף, עיר המפורסמת זה מכבר בזכות הוורדים שלה.

עונת הוורדים בטאיף אינה כרוכה בקיום חגיגות ואירועי בידור ותרבות בלבד; ההשפעה שלו רחבה יותר מכיוון שהיא מהווה משאב כלכלי חשוב התורם לתמיכה בעסקים מקומיים באמצעות יוזמות של תוכנית הפיתוח הכפרי החקלאי בר-קיימא, המספקת הזדמנויות השקעה שבסופו של דבר מעצימות את תעשיית ורד הטאיף ומסייעות להגדיל את שטח הגידול של פרחים אלה. , בתמורה, יגדילו את תרומתם לתוצר.

סכום ההשקעה בשושני טאיף בשוק הסעודי הגיע ליותר מ-64 מיליון SR. חוות ורדים בהרי סארוואט במחוז טאיף קוטפות כ-550 מיליון ורדים מדי שנה.

סל בפסטיבל הוורדים בטאיף נכנס לשיאי גינס כסל הוורדים הגדול בעולם, המכיל 84,540,000 ורדים מ-26 הסוגים המשובחים ביותר.

יותר מ-910 חוות של ורדים טאיף פרושות בנפת טאיף. כ-70 מפעלי ורדים ומעבדות מפיקים ומייצרים למעלה מ-80 נגזרות ורדים, המשמשות בעיקר לייצור מוצרי בישום וטיפוח הגוף, ואלה זוכים לפופולריות רחבה בשווקים, מה שהופך את תעשיית ורד הטאיף לגורם משמעותי המקדם את התפתחות הקהילה המקומית. , מספק הזדמנויות עבודה ושיווק, ומעצים נשים באזור לעבוד בתחום התעשייתי ולפתח מיומנויות פרודוקטיביות. – ספא

על המשתף

beeBuzz

0 0 הצבעות
דירוג מאמר
הירשם
להודיע על
0 הערות
משובים מוטבעים
צפה בכל התגובות