כוורת העולם הערבי

מרכז Shareek כדי לקדם 5 טריליון SR השקעות פרטיות וליצור למעלה מ-100,000 מקומות עבודה עד 2030

דיווח בעיתון הסעודי

ריאד – החדש שנוצר תוכנית חיזוק השותפות במגזר הפרטי מרכז (Shareek) נועד לקדם השקעות במגזר הפרטי המקומי כדי להגיע ל-SR5 טריליון, ותומך ביצירת יותר מ-100,000 הזדמנויות עבודה וקידום תוכן מקומי עד 2030.

מועצת השרים הסעודית ביום שלישי אישרה את הפיכתה של תוכנית חיזוק השותפות במגזר הפרטי (Shareek) למרכז בשם “המרכז לחיזוק השותפות במגזר הפרטי (Shareek). הקבינט גם אישר את ההסדרים הארגוניים של המרכז.

תוך כדי התייחסות לטקס ההכרזה הגל הראשון של פרויקטים הנתמכים על ידי ה תוכנית חיזוק שותפות במגזר הפרטי (Shareek), עבדולעזיז אל-עריפי, מנכ”ל תוכנית Shareek, אמר כי מספר החברות שנרשמו לגל הראשון של התכנית הגיע כעת ל-28 חברות. “יש שמונה חברות גדולות בתוך הגל הראשון של התוכנית והחברות הללו עובדות על 12 פרויקטים בעלות של 192 מיליארד SR”, הוא אמר והוסיף כי רשימת שמונה החברות כללה את Saudi Aramco, Maaden, ACWA Power, Saudi Telecom Co., Zain, Bahri, Saudi Advanced Industries Company ו-SABIC.

אמין אל-נאצר, מנכ”ל Saudi Aramco, אמר כי לחברה יש חמישה פרויקטים עם חברות בינלאומיות כולל Total וגוגל במסגרת תוכנית Shareek, עם תקציב של 62 מיליארד SR. “תוכנית Shareek מאיצה את הפרויקטים של ארמקו הסעודית והמגזר הפרטי ומשפרת את הרווחיות שלהם”, אמר.

בנאומו אמר מ”מ מנכ”ל SABIC עבדולרחמן אל-פיג’ה: “יש לנו פרויקט שהוא הראשון מסוגו לייצר זרזים בתוך הממלכה במסגרת תוכנית Shareek. מנכ”ל Saudi Telecom, Olayan Al-Wetaid, אמר כי Shareek היא תוכנית איכותית ומעוררת לפרויקטים איכותיים במגזר הפרטי, ולחברה יש פרויקט כבלים תת ימיים במסגרת תוכנית Shareek במטרה להפוך את הממלכה למרכז אזורי למידע. “פרויקט הכבלים התת ימיים יפעל למשוך חברות זרות, במיוחד חברות טכניות, לפתוח את המטה בסעודיה בעלות של עד 4.5 מיליארד SR”, הוסיף.

מנכ”ל מעדן, רוברט ולט, אמר שהחברה שלו מתכננת להוסיף 50% כושר ייצור בתחום דשני הפוספט. Paddy Padmanathan, מנכ”ל ACWA Power, אמר מצדו כי ההזדמנויות בתחום האנרגיה המתחדשת בערב הסעודית הן גדולות, וצפוי שחברות זרות רבות שמתעניינות במיוחד במימן יגיעו לשוק הסעודי.

ראוי לציין ש-Shareek היא תוכנית דינמית ובעלת השפעה שמטרתה להגדיל את ההשקעות המקומיות של חברות במגזר הפרטי כדי להגיע ל-SR 5 טריליון עד 2030 באמצעות תמיכה ופתיחת תמריצים שאושרו על ידי הממשלה. תוכנית Shareek מנוהלת על ידי המועצה לענייני כלכלה ופיתוח (CEDA) בראשות יורש העצר וראש הממשלה מוחמד בן סלמאן.

תוכנית Shareek נבנתה כדי לאפשר השקעות מקומיות של חברות גדולות, המיטיבה עם כל האקולוגית הכלכלית של ערב הסעודית, כולל הטבה עקיפה לעסקים קטנים ובינוניים ולפעולות עסקיות אחרות, באמצעות השפעתה על שרשרת הערך הכוללת הנובעת מהגדלת חברות גדולות. ‘השקעות. לתכנית תהיה השפעה הוליסטית חיובית על הכלכלה ותתרום ישירות לשגשוג ולצמיחה של כלכלת הממלכה בהתאם ליעדי חזון 2030.

על המשתף

beeBuzz

0 0 הצבעות
דירוג מאמר
הירשם
להודיע על
0 הערות
משובים מוטבעים
צפה בכל התגובות