כוורת העולם הערבי

דגל שאסור להוריד

מאת Aljohara Zarea

ג’דה – הדגל הלאומי של ממלכת ערב הסעודית נחשב לדגל שאסור להנמיך. זאת בהתאם לסעיף 13 של חוק הדגל של ערב הסעודית.

מאז היום הראשון בו התנוסס הדגל הסעודי גבוה, הוא לא הורד ולא נגע באף משטח – אדמה או מים – בשל הקונוטציות הדתיות המובהקות שלו: הדגל הסעודי נושא את האמונה האסלאמית או השהאדה: “אין אלוהים אלא אַלְלָה; מוחמד הוא שליח אללה”.

מכיוון שהדגל הסעודי הוא סמל לאומי חשוב ביותר, הוצאו מספר תקנות הקשורות אליו, כמו חוק הדגל הסעודי, שאושר בצו מלכותי מס’ (מ/3), מיום 2/10/1393 AH.

כמו כן, הסדרת חוק הדגל הסעודי מס’ 422 מיום 10/5/1398 AH, ניתנה בהחלטה של ​​מועצת השרים. תקנות הביצוע לחוק הדגל הסעודי מס’ 2206 מיום 16/8/1402 ע”ה, הוצאו בהחלטת שר הפנים.

כל החוקים והתקנות הללו מכילים מספר תנאים, תנאים ופרוטוקולים, בנוסף לעונשים לכל מי שיפר אותם.

בין הבולטים מבין חוקים אלו הם: בזמן הנפת הדגל הסעודי בטקסים, על אזרחים המשתתפים בטקס הנפת הדגל או בזמן השמעת ההמנון לעמוד איתן מול הדגל עד לסיום הטקס.

אסור להשתמש בדגל הממלכה כחומר מסחרי, כסימן מסחרי, או לצורך פרסום מסחרי בכל צורה שהיא.

משרד המסחר, בספטמבר 2022, הודיע ​​כי חל איסור על כל הפרטים והעסקים להשתמש בדגל ערב הסעודית במבצעים מסחריים, לרבות פרסומים, סחורות ומוצרים, חוברות, מתנות מיוחדות ואחרים, משום שהמוצרים עלולים לשמש בצורה מעליבה, להיפטר מהם. נזרק בצורה שלילית.

על פי החוק, מי שיעליב בכל דרך או דרך את דגלי הממלכה, הכוללים את דגל הלאום או את דגל המלוכה, ייענש במאסר לתקופה שלא תעלה על שנה, בנוסף לקנס שלא יעלה על 3,000 ש”ח. , או כל אחד משני העונשים הללו.

זאת ועוד, אסור להשתמש בדגל ככלי לקשירה או לשאת משהו. כמו כן, אסור להניח את הדגל הסעודי על גופות של בעלי חיים.

אין להציב על הדגל ציורים, ביטויים או סיסמאות, למעט במקרה של דגל המלך, שבו הסמל הסעודי, שהוא שתי חרבות שבראשן עץ דקל, ממוקם בפינה הסמוכה לתורן.

לגבי דרכי הטיפול בדגל הסעודי ושיטות ניקויו, הן כדלקמן: אם צריך להחליף את הדגל הסעודי, יש להורידו באיטיות, בתנאי שהוא מתקפל לפני שהוא נוגע באדמה או במים.

התקנות קובעות כי הדגל הסעודי חייב להיות תמיד נקי ומגוהץ, ולבדוק בקפידה בכל פעם שהוא מורם.

חשוב שהדגל הסעודי יוחלף מעת לעת כדי להבטיח שהוא ישמור על צבעו וזוהר, ואם יש לו נזקים קלים יש לתקן אותו ולאחר מכן לשמור אותו במחסן קר.

אם הדגל ישן, קרוע, פגום או שינה את צבעו והוא במצב שאינו מספיק טוב לשימוש, אזי על פי החוק יש להשמיד אותו על ידי הגורם המשתמש בו.

כל המידע וההחלטות הנ”ל הינם חלק מהתקנות הקבועות בחוק הדגל הסעודי, והדבר מעיד על חשיבותו ותפקידו הגדול כסמל המדינה.

בגלל ההיסטוריה העשירה של דגל סעודיה, המלך סלמאן הורה בפברואר 2023 שסעודיה תחגוג את יום הדגל ב-11 במרץ מדי שנה.

ההחלטה באה במסגרת מאמציו של יורש העצר, שראה את ההכרח בחגיגת הדגל, שכן הוא מהווה נדבך חשוב בזהות הלאומית ובהיסטוריה של ערב הסעודית.

יום הדגל הוא הזדמנות מצוינת להביע את הרגשות שמחזיקים אזרחים כלפי דגל סעודי.

חגיגת הדגל היא חגיגה של המולדת בכל זמן ובכל מקום, והקפדה על התקנות והסטנדרטים שלה מייצגת היבט חשוב של כיבוד הסמליות והקונוטציות הלאומיות וההיסטוריות שלה.

על המשתף

beeBuzz

0 0 הצבעות
דירוג מאמר
הירשם
להודיע על
0 הערות
משובים מוטבעים
צפה בכל התגובות