כוורת העולם הערבי

אל-איבן: דיונים מעמיקים שנערכו עם איראן כדי לטפל בסיבות להבדלים


דיווח של העיתון הסעודי

בייג’ינג – היועץ הסעודי לביטחון לאומי, ד”ר מוסעד אל-איבן, אמר ביום שישי כי ההסכם להשבת היחסים עם איראן מגיע לאחר דיונים מעמיקים שסקרו את הגורמים להבדלים והדרכים לטפל בהם. הוא ציין כי שתי המדינות יפתחו פרק חדש המבוסס על עמידה באמנות ובאמנות בינלאומיות.

אל-איבן אמר את דבריו במהלך מושב הסיום לפני חתימת ההסכם בבירת סין בייג’ין.

הוא אמר: “ההנהגה הסעודית בירכה על היוזמה של נשיא סין שי ג’ינפינג לשקם את היחסים בין ריאד לטהראן. זה נובע מהגישה האיתנה והמתמשכת של הממלכה מאז הקמתה לדבוק בעקרונות של שכנות טובה, תוך נטילת כל מה שישפר את הביטחון והיציבות של האזור והעולם, ואימוץ עקרון הדיאלוג והדיפלומטיה כדי לפתור חילוקי דעות. .

“הגענו להסכם הזה היום, שמגיע כשיא של דיונים מעמיקים שקיימנו במהלך השבוע בתמיכת מנהיגי שלוש מדינותינו ובמהלכם התקיימה סקירה מקיפה של הגורמים להבדלים והדרכים לטפל בהם. מנוהל.”

הוא הוסיף: “הממלכה הייתה להוטה שההסכם הזה יבוא במסגרת מה שמפגיש בין שתי המדינות ולפתוח דף חדש המבוסס על מחויבות לעקרונות ולמטרות של אמנת האומות המאוחדות ושל הארגון לשיתוף פעולה איסלאמי. ואמנות ונורמות בינלאומיות.

“בהסכם הודגש כי עקרונות כיבוד ריבונות מדינות ואי-התערבות בענייניהן מהווה נדבך יסוד לפיתוח היחסים בין המדינות ולקידום הביטחון והיציבות באזורנו, באופן שיועיל לשתיהן. מדינות והאזור בכלל, ומשפרת את השלום והביטחון האזורי והבינלאומי”.

אל-עיבאן הביע תקווה שהדיאלוג הקונסטרוקטיבי יימשך בהתאם לעמודי היסוד והיסודות הכלולים בהסכם.

על המשתף

beeBuzz

0 0 הצבעות
דירוג מאמר
הירשם
להודיע על
0 הערות
משובים מוטבעים
צפה בכל התגובות